یک مقام آمریکایی با اذعان به حملات مقاومت اسلامی عراق به مواضع کشورش در منطقه، از ۱۳۰ حمله به پایگاه‌های واشنگتن در عراق و سوریه خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد یک مقام نظامی آمریکایی به شبکه المیادین اعلام کرد که نیروهای آمریکایی از ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) تا روز پنج‌شنبه دست‌کم با ۱۳۰ حمله در سوریه و عراق مواجه بوده‌اند.

وی اعلام کرد: در این بازه زمانی ۵۳ حمله در عراق و ۷۷ حمله در سوریه انجام شده‌است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصربفردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد.

مقاومت اسلامی عراق نیز در مقابل جنایات روزافزون صهیونیست‌ها علیه ملت فلسطین ساکت ننشست و از هفدهم اکتبر پشتیبانی خود از ملت و مقاومت فلسطین را با هدف قرار دادن چند پایگاه اشغالگران آمریکا در عراق و سوریه آغاز کرد و به دیگر جبهه‌های داغ علیه رژیم اشغالگر و آمریکا ملحق شد تا جبهه جدیدی علیه دشمن آمریکایی – صهیونیستی در منطقه گشوده و دشمن بیش از پیش سردرگم شود.

این عملیات و حملات به مواضع واشنگتن روز به روز تشدید شد و مقاومت اسلامی عراق به ویژه در چند روز اخیر حملات خود به مواضع غیرقانونی آمریکا در منطقه را به شکل بی‌سابقه‌ای تشدید کرده و حملات متعددی را به پایگاه‌های آن به ویژه در سوریه انجام داده‌است. رزمندگان عراقی همچنین علی‌رغم بعد مسافت، مواضع رژیم صهیونیستی را از حملات دلیرانه خود بی‌نصیب نگذاشتند و اهدافی را در بندر ایلات در جنوب سرزمین‌های اشغالی هدف قرار دادند.

مقاومت اسلامی عراق پیشتر اعلام کرده بود که در راستای حمایت از ملت فلسطین و به دلیل دست داشتن آمریکا در کشتار و جنایت علیه آنها، تا زمان توقف تجاوزات به غزه، حملات به پایگاه‌های واشنگتن در منطقه را تشدید خواهد کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=92080