امیر سرتیپ دوم علی خلیل آبادی گفت: بخش عمده‌ای از کارکنان ارتش را سربازان تشکیل می‌دهند که بهره‌وری و اثربخشی بیشتر آنان می‌تواند نقش موثرتری در جامعه داشته باشد.

به گزارش  گروه سیاسی افتاب یزد  امیر سرتیپ دوم علی خلیل آبادی جانشین فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال شرق، در ضیافت افطاری در جمع کارکنان وظیفه، با اشاره به اینکه امروز بحث سربازی، موضوعی مهم و اساسی در کشور تلقی می‌شود، اظهار کرد: در گذشته به سرباز نگاه ابزاری می‌شد؛ در حالی که در نظام اسلامی مقوله سربازی ولایت و امام زمان (عج) مطرح بوده و به همین دلیل سربازی در نظام اسلامی، امری مقدس و دارای اهمیت ویژه است.

وی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس کلید واژه سرباز معنای متفاوتی پیدا کرد، افزود: امروز نیز کلمه سرباز در نظام جمهوری اسلامی ایران به معنای سرمایه انسانی است که می‌تواند سبب ارتقای نظام و افزایش قدرت نظامی شود.

امیر سرتیپ دوم خلیل آبادی به نقش مهم ارتش در تولید قدرت و صیانت از اقتدار نظام اشاره کرد و گفت: ارتش مظهر اقتدار و عظمت نظام اسلامی است و نقش راهبردی این نیروی خدوم و انقلابی در صیانت از آرمان‌های انقلاب، باید در جامعه برجسته‌ شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93680