ارسال پرونده شکایت «حسن روحانی» از «رحیم‌پور ازغدی» به دادگاه ویژه روحانیت، صدور قرار تامین کیفری برای «علیرضا بیگی» و واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات لاریجانی از مهمترین اخبار حقوقی هفته گذشته بود.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  مهمترین اخبار حقوقی هفته گذشته را در این گزارش می خوانید:

کارهای سنگینی در قوه قضائیه انجام می‌شود/ در کار رسانه‌ای خویشتنداری‌ داریم

ارسال شکایت «روحانی» به دادگاه روحانیت/صدور قرار تامین کیفری برای «بیگی»

 

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه گفت: در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه لایحه قوه قضائیه در موضوع حجاب و عفاف برای سیر مراحل قانونی به دولت ارسال شد، اما هنوز این لایحه از دولت به مجلس نرفته است؛ لذا از وزیر دادگستری می‌خواهیم تا پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام دهد.

ارسال پرونده شکایت «حسن روحانی» از «رحیم‌پور ازغدی» به دادگاه ویژه روحانیت

 

طبق اعلام قوه قضاییه، پرونده شکایت حسن روحانی از رحیم پور ازغدی به دلیل روحانی بودن وی به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شد.

صدور قرار تامین کیفری برای «علیرضابیگی»

 

در پی ادعای بدون سند احمد علیرضا بیگی نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص واگذاری خودرو به تعدادی از نمایندگان مجلس، دادستانی کل کشور به موضوع ورود و پرونده را برای بررسی به معاونت مربوطه ارسال کرد.

بر اساس گزارش هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس به دادستانی کل کشور مشخص شد که ادعای آقای احمد علیرضا بیگی فاقد اسناد و مدارک بوده است.

بر اساس آخرین پیگیری‌ها در هفته گذشته احمد علیرضا بیگی در دادسرا تفهیم اتهام و آخرین دفاعیات از وی اخذ و قرار تامین کیفری در این خصوص صادر شده است.

واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اظهارات لاریجانی

 

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری هفته گذشته در پاسخ به سوالی درباره اظهارات لاریجانی درباره خالص سازی و ارتباط آن با عملکرد شورای نگهبان گفت: مفهوم چنین تعابیری اساسا روشن نیست و در قانون که مبنای کار شورای نگهبان است، نیامده است. تاریخ جمهوری اسلامی گواه این است که  شورای نگهبان جناحی عمل نمی‌کند و  همواره قانون شاخصه تصمیم گیری های شورا بوده است.

اخبار دادگستری تهران

 

علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: اشاعه فرهنگ حجاب و عفاف اقدامات فرهنگی و آموزشی را می‌طلبد، اما با قانون گریزان و با افرادی که عامدانه به دنبال رواج برهنگی در کف خیابان هستند، مقابله خواهد شد.

رئیس کل دادگستری تهران گفت: برای پذیرش کارآموزی قبول شدگان در آزمون وکالت مشکلی نداریم.

رییس کل دادگستری استان تهران همچنین تاکید کرد که آرای صادره در پرونده‌های سرقت باید بازدارندگی کافی داشته باشند.

از مجازات‌های تکمیلی در پرونده‌های سرقت استفاده کنید

ارسال شکایت «روحانی» به دادگاه روحانیت/صدور قرار تامین کیفری برای «بیگی»

علی صالحی دادستان تهران گفت: رئیس قوه قضاییه درخصوص موضوع سرقت، تأکید ویژه‌ای دارد و در تمام جلسات شورای عالی قضایی در این خصوص مباحثی را مطرح می‌کند.

دشمن سعی می‌کند در جامعه ایجاد نارضایتی کند

ارسال شکایت «روحانی» به دادگاه روحانیت/صدور قرار تامین کیفری برای «بیگی»

ذبیح الله خداییان رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: دشمن سعی می‌کند که در جامعه ایجاد نارضایتی کند و سرمایه‌های اجتماعی جامعه را کاهش بدهد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه متاسفانه صندوق توسعه ملی به صندوق بدهی برای آیندگان تبدیل شده است، گفت: جایگاه صندوق توسعه ملی با یک بانک عوض شده است و به بنگاهی تبدیل شده است که صرفا تسهیلات پرداخت می‌کند.

آمریکا جنایات بسیار گسترده‌ای علیه بشریت انجام داده است

ارسال شکایت «روحانی» به دادگاه روحانیت/صدور قرار تامین کیفری برای «بیگی»

کاظم غریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران گفت: جنایات امریکا علیه ملت‌ها در طول تاریخ بشریت بی سابقه است.

غریب‌آبادی همچنین در دیدار با «پاتریارک مار آوا روئیل» رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری، ضمن تاکید بر تنوع فرهنگی و جهان‌شمول بودن حقوق بشر، گفت: کشورهای غربی سعی دارند سبک زندگی خود را به سایر کشورها تحمیل کنند، اما ما بر این باوریم که باید به فرهنگ‌های مختلف احترام گذاشت.

شرع و قانون را روی چشم می‌گذاریم

ارسال شکایت «روحانی» به دادگاه روحانیت/صدور قرار تامین کیفری برای «بیگی»

حجت الاسلام حکمتعلی مظفری رئیس دیوان عدالت اداری با بیان اینکه فرمان رهبر معظم برابر با حکم قانون است، گفت: شرع و قانون یکی است و هر دو را روی چشم می‌گذاریم.

تجمیع شعب دادگاه‌های خانواده تهران در دو مجتمع قضایی

یحیی جعفری رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران اظهارکرد: نظر به پراکندگی شعب دادگاه خانواده و استقرار آن در شش مجتمع قضایی (خانواده یک، خانواده دو، شهید باهنر، شهید مطهری، شهید صدر و شهید مفتح) مدیریت محاکم تهران بلحاظ ضرورت و اداره بهتر امور، رسیدگی تخصصی و تقویت نظارت بر رسیدگی‌ها به تدریج شعب رسیدگی به دعاوی خانواده در مجتمع‌های قضایی شهید صدر، شهید مطهری و شهید مفتح را به مجتمع‌های قضایی خانواده یک و دو انتقال، و در سه مجتمع (خانواده یک، دو و شهید باهنر) متمرکز کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=80875