عرنوس که روز گذشته در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال امین حسین رحیمی، وزیر دادگستری، مهدی شوشتری، دستیار وزیر امور خارجه ایران و شفیق دیوب، سفیر سوریه در تهران قرار گرفته بود صبح امروز از سوی معاون اول رئیس‌جمهور به صورت رسمی استقبال شد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد برنامه اصلی حسین عرنوس نخست وزیر سوریه که بعد از ظهر جمعه ۱۷ آذر به دعوت محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در صدر هیاتی بلندپایه وارد تهران شده است، حضور در پانزدهمین اجلاس کمیته عالی مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور ایران و سوریه است.

وی دیدارهایی با رئیس جمهور، رئیس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز خواهد داشت.

این پانزدهمین اجلاس کمیته عالی مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور ایران و سوریه است که برگزار می‌شود.  عرنوس ریاست جلسات کمیته عالی مشترک همکاری بین سوریه و ایران از طرف سوری را بر عهده دارد.

در راستای اجرایی کردن توافقات صورت گرفته در سفر رییس جمهور کشورمان به سوریه، محورهای مورد توافق در آن سفر که پس از برگزاری جلسات کمیسیون های مشترک دو کشور نهایی شده است نیز در این سفر در قالب اسناد همکاری مشترک به امضا می رسد.

در این سفر، همکاری های گسترده اقتصادی در زمینه های گمرکی، بانکی، ایجاد مناطق تجاری مشترک، گردشگری، انرژی، تامین برق از جمله زمینه هایی است که در این سفر توسط هیات های عالی رتبه ایران و سوریه مورد بررسی قرار گرفته و عملیاتی می شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90620