رییس سازمان انرژی اتمی گفت که در اولین کنفرانس بین‌المللی هسته‌ای کشور که در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شرکت خواهند کرد.

به گزارش گروه سیاسی  آفتاب یزد محمد اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استقبال خوبی از برگزاری کنفرانس بین‌المللی هسته‌ای شده است، گفت: حدود ۴۰ درصد مقاله‌ها از کشورهای خارجی  به دبیرخانه کنفرانس ارسال شده و ۶۰ درصد از ایران و تمامی اینها ارزیابی شده است.

وی ادامه داد: کنفرانس در سه بخش  افتتاحیه رسمی، برگزاری پنل‌ها و اختتامیه برگزار می‌شود. همچنین بازدید علمی و فرهنگی و صنعتی برای میهمانان داریم. این کنفرانس یک رویداد مهم خواهد بود که برای اولین بار ما می‌توانیم با ادبیات مناسب  با کنفرانس‌های بین‌المللی روایت‌گری واقع‌بینانه از جایگاه علمی ‌و فناوری کشور داشته باشیم و امیدواریم این کنفرانس را در سالهای آینده تکرار کنیم.

اسلامی اظهار کرد که تا الان از ۳۰ کشور برای حضور در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده‌اند. در این کنفرانس همچنین مطابق تمامی کنفرانس‌های بین‌المللی هسته‌ای که در دنیا برگزار می‌شود، کارشناسانی از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شرکت خواهند داشت.

https://aftabyazdonline.ir/?p=94236