خراسان رضوی جانشین پدافند هوایی ارتش گفت: اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران در منطقه نمونه و الگویی برای سایر کشورهاست و در زمینه راداری و موشکی دستاوردهای بسیار ارزنده‌ای داشته‌ایم.

به گزارش کروه سیاسی افتاب یزد امیر سرتیپ علیرضا الهامی با حضور در منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور، ضمن بازدید از سایت‌های راداری و موشکی این منطقه پدافندی، میزان آمادگی رزمی این یگان را مورد ارزیابی قرار داد و با بیان اینکه ماموریت پدافند هوایی در بدترین شرایط آب و هوایی و پراکندگی جغرافیایی به صورت شبانه‌روزی در حال انجام است، اظهار کرد: آسمان امن ایران اسلامی مرهون مجاهدت و جانفشانی برادران ولایی و متعهد در مجموعه نیروی پدافند هوایی است.

وی افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مقاومت و ایستادگی هزینه‌اش از تسلیم و قبول تحمیل دشمن کمتر است و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی این را به منصه ظهور رسانده‌اند و با اقتدار نیروهای مسلح، منطقه در امنیت کامل و مردم در این امنیت با آرامش و راحتی کامل زندگی می‌کنند.

جانشین پدافند هوایی ارتش با اشاره به دستاوردهای به‌روز پدافند هوایی در زمینه دفاعی و امنیتی، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، عنوان کرد: اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران در منطقه نمونه و الگویی برای سایر کشورهاست و در زمینه راداری و موشکی دستاوردهای بسیار ارزنده‌ای داشته‌ایم و روزبه‌روز با همت جوانان انقلابی، دانشمندان گرانقدر و تعامل و همکاری سایر نیروهای مسلح قطعا این اقتدار بیش از پیش تقویت خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه پدافند هوایی شمال شرق، الهامی با بیان اینکه تلاش و جهاد شبانه‌روزی مرزبانان آسمان کشورمان در راستای آرامش و آسودگی خاطر شهروندان ایران اسلامی است، اضافه کرد: اگر امروز پدافند هوایی ارتش به رشد و تعالی رسیده، یقینا این بالندگی و اقتدار مرهون همت و تلاش جوانان این مرز و بوم در عرصه‌های مختلف علوم پدافندی است.

وی ادامه داد: هوشیاری بالای کارکنان، استفاده از نیروی جوان و متخصص، آماده‌به‌کار بودن مداوم سامانه‌ها و تجهیزات راداری و موشکی و اشراف اطلاعاتی مناسب باعث شده است امنیت آسمان این منطقه راهبردی به خوبی تأمین شود و امروز پدافند هوایی هوایی مقتدرتر از همیشه مدافع آسمان کشور است.

جانشین پدافند هوایی ارتش رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا را مهمترین عنصر پیشرفت دفاعی کشور دانست و بیان کرد: امروز به برکت خون شهدا و هدایت‌های راهگشای فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) با غلبه بر محدودیت‌های ظالمانه استکبار و با تکیه بر ظرفیت‌های دانشی داخلی و بهره‌برداری از سامانه‌های بومی، مقتدرانه از مرزهای هوای کشور صیانت و پاسداری می‌کنیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89449