سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در ادامه دیدارهای خود در بغداد، با محمد السودانی، نخست‌وزیر و فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق دیدار کرد.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد در این دیدارها همکاری‌های راهبردی دو کشور به ویژه در سطح منطقه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و بر ضرورت گسترش این همکاری ها تاکید شد.

خرازی موفقیت دولت جدید عراق در برقراری ثبات و آرامش در آن کشور را شایسته قدردانی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت و توسعه عراق را توسعه و پیشرفت خود می‌داند. ایران و عراق به عنوان دو کشور مستقل، غنی و مردم‌سالار نه تنها برای پیشرفت کشورهای خود، بلکه می توانند برای ثبات و توسعه در کل منطقه اثرگذار باشند. تجربیات دو کشور در این خصوص مکمل یکدیگر هستند.
سودانی، نخست وزیر عراق در این دیدار از افزایش گفتگوهای راهبردی بین دو کشور استقبال کرد و آن را ضرورت دانست. وی از نقش ایران در مقابله با داعش و ثبات و آرامش فعلی عراق تشکر کرد و گفت: عراق هنوز با چالش‌های زیادی مواجه است و ارتقای روابط دو کشور می تواند به عراق برای مقابله با این چالش ها کمک کند.

فواد حسین، وزیر خارجه عراق نیز بر آمادگی کشورش برای کمک به کاهش تنش در منطقه و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای با حضور و مشارکت دو کشور تاکید کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82726