سخنگوی فراکسیون انقلاب اسلامی از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در جلسه این فراکسیون خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی آفتاب یزد ابوالفضل عمویی اظهار کرد: صبح امروز جلسه مجمع عمومی فراکسیون انقلاب اسلامی برای بررسی صلاحیت و برنامه های آقای صحرایی برای تصدی وزرات آموزش و پرورش تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این جلسه رای گیری از اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی درباره صلاحیت و برنامه های صحرایی صورت گرفت که نتیجه آن ۷۲ رای موافق، ۲۵ رای مخالف و ۴ رای ممتنع است.

عمویی همچنین توضبح داد: در بخش ابتدایی جلسه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با اشاره به چالش های اصلی در نظام آموزشی کشور، گفت که نظام آموزشی ما از ۵ چالش عمده کیفیت، عدالت، کسری بودجه، ناهماهنگی با تحولات روز و ناپیوستگی در حکمرانی رنج می برد که نیازمند برنامه جامع برای حل این چالشهاست.

وی افزود: صحرایی به تشریح چند برنامه فوری خود برای اصلاح برخی از مشکلات آموزش و پرورش، همچون اجرای خوب قانون رتبه بندی و ساماندهی نیروی انسانی برای مهرماه ۱۴۰۲ پرداخت؛ اجرایی سازی سند تحول اموزش و پرورش، ارتقا و تقویت جذب در آموزش و پرورش، حفظ مرجعیت دانشگاه فرهنگیان، راه اندازی مرکز ملی توانمندسازی سرمایه انسانی آموزش و پرورش، تمرکز بر مدرسه محوری و تحول در نظام منابع مالی، از دیگر برنامه های محوری وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بود که برای نمایندگان عضو فراکسیون تشریح شد.

عمویی اضافه کرد: چالش ۱۱۸هزار میلیارد تومان بدهی معوق به معلمان نیز از مسائل مطروحه از سوی آقای صحرایی بود. وزیر پیشنهادی در برنامه های خود بر لزوم بهره گیری از منابع صندوق ذخیره فرهنگیان برای رفاه معلمان و اصلاح مسیر طی شده تاکید و به نمایندگان قول بهبود شرایط اداره این صندوق را داد.

در این جلسه چهار نفر از نمایندگان هم نظرات موافق و مخالف خود با برنامه های وزیر پیشنهادی را ارائه دادند. در نهایت اعضای فراکسیون با رای گیری صورت گرفته، جمع بندی مثبت خود را در خصوص برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی اعلام کردند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=81625