فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: حوزه دریا و رزم در دریا مستلزم داشتن علوم خاص و به‌روز است.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد به نقل از سپاه؛ دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری  در نخستین جشنواره سردار شهید عبدالله رودکی که به مناسبت هفته دانش و پژوهش با حضور جمعی از فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری برگزار شد،  با اشاره به این فرمایش از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که « علمی با موضوعات برخورد کنید» گفت: حوزه دریا و رزم در  دریا  مستلزم داشتن علوم خاص و به روز است و این امر نیازمند داشتن پشتکار علمی، تحقیق و مطالعات گسترده و به کارگیری این علوم برای رسیدن به فناوری برتر در سطح دنیا است.

وی به پیشرفت‌های قابل قبول در توسعه تجهیزات رزمی و دفاعی در کشور اشاره کرد و آن را نتیجه تلاش محققان و دانشمندان حوزه دفاعی امنیتی نیروهای مسلح کشورمان دانست و این اطمینان را داد که در آینده نزدیک شاهد خواهیم بود کشورمان مرجع علم در دنیا شود.

وی با اشاره به نامگذاری این جشنواره به نام سردار شهید حاج عبدالله رودکی گفت: شهید رودکی نمونه یک پاسدار شجاع و دانشمند بود که نقش موثری در دستیابی به علوم و فنون دریایی ایفا کرد.

سردار حسین عیسایی سخنران دیگر این جشنواره گفت: علم نافع علمی است که نتیجه بدهد و برای پاسداری از انقلاب اسلامی موثر و مرجع باشد، یعنی در لبه دانش حرکت کند و قله دانش را به نمایش بگذارد.

معاون دانش و پژوهش کل سپاه علم را عامل اقتدار و عزت، استقلال ، امنیت و مصونیت و رونق نشاط جامعه لازمه تمدن سازی، زندگی دنیایی امروز و ادای حق مردم در عرصه بین الملل برشمرد.

دریادار دوم پاسدار احمد راستی معاون دانش و پژوهش ندسا به عنوان دبیر جشنواره شهید رودکی نیروی دریایی سپاه  خاطر نشان کرد: نیروی دریایی سپاه امروز توانسته است به واسطه استفاده از علم و دانش و پژوهش و به دست آوردن فنآوری های جدید و منحصر به فرد در تولید و به کار گیری تجهیزات تخصصی خود سیادت خود را در دریا و آبهای دوردست اثبات کند .

پایان بخش این مراسم تقدیر از نفرات برتر جشنواره، رونمایی از ۱۴ کتاب علمی پژوهشی ندسا و افتتاح نمایشگاه دستاوردهای جدید نیروی دریایی سپاه در سال گذشته بود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90885