سخنگوی دولت گفت: به محض اینکه مجلس شورای اسلامی متن کلیات بودجه را به دولت ابلاغ کند، این آمادگی را داریم که بلافاصله بخش دوم را تقدیم مجلس کنیم.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه فوق العاده دولت برای تسریع آماده سازی بودجه، اظهار کرد: امسال با توجه به اینکه قانون برنامه هفتم توسعه تصویب و ابلاغ می‌شد،  دولت باید منتظر می‌ماند تا آن قانون ابلاغ شود و بعد برنامه بودجه سال ۱۴۰۳ را تهیه می‌کرد.

وی افزود: در تهیه برنامه هفتم مقداری تاخیر صورت گرفت و هنوز قانون برنامه هفتم نهایی ابلاغ نشده است بنابراین دولت  برای تسریع در تهیه بودجه همزمان با جلسات مجلس برای بررسی برنامه هفتم، جلسات فوق العاده و سه نوبته برای تهیه بودجه برگزار کرد و به محض اینکه کلیات برنامه هفتم توسعه مشخص شد، دولت کلیات بودجه را تقدیم مجلس کرد و امیدوار بودیم بررسی فوری در مجلس صورت گیرد تا پیش از انتخابات کلیات نهایی شود ولی متاسفانه برخی از این جلسات تشکیل نشد و کلیات بودجه مشخص نشد. ما همچنان منتظریم که مجلس آن بخش اول بودجه را  نهایی کند و جداول را دولت بر اساس همان بخش اول تهیه کند.

سخنگوی دولت در پایان گفت: از امروز جلسات فوق العاده دولت تشکیل شده است و ما به محض این‌که مجلس متن کلیات بودجه را به دولت ابلاغ کند، این آمادگی را داریم که بلافاصله بخش دوم را تقدیم مجلس کنیم. ما آماده و منتظر مجلس هستیم تا با همکاری هم پیش از ایام نوروز سند بودجه سال آینده را نهایی کنیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93310