مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با درخواست برای توقف حملات به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه، نیروهای مقاومت فلسطینی حماس را به استفاده از بیمارستان‌ها و غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی متهم کرد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر یکشنبه به انتقاد از حماس پرداخته و با طرح اتهاماتی گفت: ما استفاده حماس از بیمارستان‌ها و غیرنظامیان را به عنوان سپر انسانی محکوم می‌کنیم.

بورل همچنین با اشاره به حملات بی‌امان صهیونیست‌ها به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی غزه گفت: باید به غیرنظامیان اجازه داده شود تا منطقه جنگی را ترک کنند. خصومت‌ها به شدت بر بیمارستان‌ها تأثیر می‌گذارد و تلفات وحشتناکی را بر غیرنظامیان وارد می‌کند.»

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی است که بیمارستان الشفا، بزرگترین بیمارستان غزه، به شبکه تونلی که حماس برای انتقال نیروها و تسلیحات از آن استفاده می‌کند، متصل است؛ ادعایی که مقاومت حماس و شاهدان عینی رد می‌کنند.

پزشکان و مقامات حماس می‌گویند که هزاران غیرنظامی در حال حاضر در شفا و دیگر بیمارستان‌های غزه به دلیل شلیک گلوله‌ها و تیراندازی‌های نظامیان رژیم صهیونیستی گرفتار شده‌اند.

روز یکشنبه، کارکنان بیمارستان الشفا گفتند که ۳۷ نوزاد در بخش مراقبت‌های ویژه در معرض خطر مرگ هستند زیرا برق بیمارستان قطع شده است. هم بیمارستان الشفا و هم یک بیمارستان بزرگ دیگر به نام قدس اعلام کردند که فعالیت‌های خود را متوقف می‌کنند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89258