فرمانده کل انتظامی کشور ضمن تأکید بر آمایش در حوزه آموزش افزود: بایستی در حوزه آموزش به‌سرعت آمایشی انجام دهیم و دوره‌های سربازی، افسری و درجه‌داری را بررسی کنیم. شاید لازم باشد تا تغییراتی در شاخص گذاری‌ها روی دهد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد سردار احمدرضا رادان در آیین تکریم و معارفه فرمانده دانشگاه افسری امام حسن مجتبی(ع)، فرمانده دانشگاه جامع علوم انتظامی امین، معاون تربیت و آموزش فراجا و فرمانده مراکز آموزش فراجا گفت: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در فرماندهی انتظامی در حال رقم خوردن است انتصاب مدیران حوزه آموزش است که بنده معتقدم اگر آموزش درست شود همه‌چیز درست خواهد شد؛ البته شروطی هم در این میان وجود دارد.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به گزارش عملکردهای ارائه‌ شده افزود: در این گزارشها به موضوع تزکیه، تعلم، کتاب و حکمت اشاره شده که باید این موارد سرلوحه امر آموزش قرار گیرد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مطالبات مردم، مسئولان و همچنین حضرت آقا را تحقق ببخشیم و مدنظر مأموریت‌های خود قرار دهیم راهی جز آمورش نداریم و این آموزش باید مبتنی بر تزکیه باشد و تعلیم در آن دیده شود و حکمت سرلوحه آن قرار بگیرد در این صورت است که می‌توانیم افسری داشته باشیم که به همه علوم و فنون آگاهی، توانایی و علم داشته باشد.

این مقام ارشد انتظامی کشور در ادامه ویژگی‌های یک افسر مطلوب را برشمرد و افزود: افسر مطلوب، افسری است که مؤمن بوده و آموزش و مهارت لازم را کسب و آمادگی جسمانی برای حضور درصحنه مأموریت را داشته باشد و بتواند امور محوله را با اتکا به علم و دین خود پیش ببرد و این موضوعی است که در درجات مختلف آموزش چه در حوزه آموزش‌های سربازی و درجه‌داری و چه در حوزه  افسری و جامع باید به آن توجه جدی کرد.

سردار رادان با اشاره به‌حکم انتصاب فرمانده کل انتظامی کشور اظهار کرد: در حکمی که حضرت آقا به بنده ابلاغ کردند غیر از رضایت خدا و رضایت مردم برای تأمین امنیت و آرامش بر آموزش تخصصی پلیس تأکید شده است. یعنی ما یک مسیر طولانی و عمیق توأم با علم و حکمت را باید پشت سر بگذاریم و فرماندهان حوزه آموزش نیز باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

فرمانده کل انتظامی کشور ضمن تأکید بر آمایش در حوزه آموزش افزود: بایستی در حوزه آموزش به‌سرعت آمایشی انجام دهیم و دوره‌های سربازی، افسری و درجه‌داری را بررسی کنیم. ما نیاز داریم که افسرانمان از مسیر تزکیه، علم و مهارت  به ‌حکمت برسند و همچنین آمادگی جسمانی پیدا کنند. شاید لازم باشد تا تغییراتی در شاخص گذاری‌ها روی دهد و در این صورت ما برای آمادگی کامل در مأموریت‌ها نیازمند زیرساخت‌ها هستیم.

این مقام ارشد انتظامی بر لزوم  هماهنگی میان فرماندهان حوزه آموزش تأکید کرد و گفت: در حوزه آموزش باید هماهنگی وجود داشته باشد  چراکه سیاست‌گذاری و نقش‌ها کاملاً مشخص است و نباید شاهد ناهماهنگی در این حوزه باشیم.

سردار رادان ضمن تشکر از تلاش‌های سردار جان‌نثاری در حوزه آموزش و سردار آهی در حوزه دانشگاه به معاون هماهنگ‌کننده فراجا و معاون طرح و برنامه مأموریت داد تا ظرف مدت چهار ماه نسبت به رفع موانع در ساخت و تجهیز مراکز آموزش اقدامات لازم را انجام دهند.

گفتنی است در این آیین که جانشین فرمانده کل انتظامی کشور، رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی فراجا، معاون هماهنگ‌کننده فراجا و جمعی دیگر از فرماندهان و معاونان فراجا حضور داشتند سردار حبیب اله جان‌نثاری به فرماندهی دانشگاه امام حسن مجتبی(ع)، سردار امیرحسین یاوری به فرماندهی دانشگاه جامع امین، سردار محمدحسین حمیدی به معاونت تربیت و آموزش فراجا و سردار حسن هوشیار به فرماندهی مرکز آموزش فراجا منصوب شدند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90007