پادشاه اردن و رئیس جمهور مصر بر لزوم آتش‌بس در غزه تاکید کردند و نسبت به عملیات نظامی در رفح هشدار دادند.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد عبدالله دوم، پادشاه اردن و عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر دوشنبه طی دیداری در امان بر لزوم تحقق آتش‌بس و پایان جنگ در غزه تاکید کردند.

به نقل از روزنامه رای الیوم، ۲ طرف بر اهمیت ادامه تلاش برای بازگشایی گذرگاه‌های زمینی و از بین بردن تمام موانع برای ورود کمک‌های بشردوستانه به تمام مناطق غزه تاکید کردند.

پادشاه اردن و رئیس جمهور مصر مطرح کردند اوضاع فاجعه بار انسانی در نوار غزه اقدام فوری جامعه بین‌المللی را می‌طلبد.

پادشاه اردن از تلاش‌های مصر برای تحقق آتش‌بس در غزه قدردانی کرد.

السیسی و پادشاه اردن نسبت به خطر ادامه جنگ غزه و خشونت‌های شهرک نشینان علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری و اقدامات تجاوزکارانه علیه مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس هشدار دادند.

پادشاه اردن و رئیس جمهور مصر مجددا بر مخالفت خود با هرگونه تلاشی برای کوچاندن فلسطینی‌ها در کرانه باختری و غزه یا تلاش برای جدا کردن این ۲ منطقه تاکید کردند و نسبت به عواقب خطرناک هرگونه عملیات نظامی در شهر رفح هشدار دادند.

۲ طرف بر لزوم ایجاد یک افق سیاسی برای مسئله فلسطین برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر بر اساس راهکار تشکیل ۲ دولت و حمایت مصر و اردن از ملت فلسطین برای دستیابی به تمام حقوق مشروع خود تاکید کردند.

رئیس جمهور مصر دوشنبه وارد اردن شد. این سفر در حالی صورت می‌گیرد که رژیم صهیونیستی همچنان به جنگ خود علیه نوار غزه از حدود ۶ ماه پیش ادامه می‌دهد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرده که این رژیم عملیات نظامی را در شهر رفح در جنوب نوار غزه که بیش از یک و نیم میلیون آواره فلسطینی به آنجا پناه برده‌اند، انجام خواهد داد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93887