وزیرکشور با تاکید بر این‌که در جریان حادثه تروریستی روز گذشته در راسک و چابهار که توسط بیگانگان اداره می‌شوند، تروریست ها تو دهنی بسیار محکمی خوردند، تصریح کرد که از قبل از پاکستان خواسته شده مرزها را کنترل کنند، این تذکرات داده شده و می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد احمد وحیدی  با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در راسک و چابهار اظهارکرد: این حادثه تلاش ناکام تروریست‌هایی بود که توسط بیگانگان و سرویس‌های خارجی اداره می‌شوند؛ اما تو دهنی بسیار محکمی خوردند، همه عناصرشان به درک واصل شدند و با اقتدار بسیار ارزشمند، نیروهای نظامی، سپاه، فراجا و نیروهای اطلاعاتی توانستند ضربه بسیار کشنده‌ای به آن‌ها بزنند و همه آن‌ها به درک واصل شدند.

وی درباره این‌که آیا در ارتباط با حادثه روز گذشته با مقامات پاکستانی گفت‌وگوهایی انجام شده یا خیر؟ گفت: از قبل خواسته شده مرزها را کنترل کنند، چون این‌ها(تروریست‌ها) از آن طرف مرزها می‌آیند، باید مرزها را بیشتر کنترل کنند تا نتوانند به راحتی اقداماتی کنند و این تذکرات داده شده و خواهد شد.

براساس اطلاعیه روابط عمومی قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه، تعدادی از تروریست‌ها و اشرار مسلح وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه در ساعات اولیه بامداد پنج شنبه ۱۶ فروردین ماه به قصد برهم زدن امنیت و سلب آرامش مردم به طور همزمان به ۵ نقطه از اماکن عمومی و پایگاه‌های نظامی و انتظامی برقرار کننده امنیت در شهرهای چابهار و راسک در استان سیستان و بلوچستان حمله کردند که با درایت، حوصله و هوشمندی نیروهای مدافع امنیت مواجه شدند.

پس از اطمینان نسبت به دورسازی مردم از خطر مهاجمان و هرگونه آسیب، رزمندگان غیور قرارگاه امنیتی جنوب شرق نیروی زمینی سپاه با مشارکت نیروهای فرماندهی انتظامی با آنان درگیر و طی عملیاتی قاطعانه کلیه تروریست‌ها و اشرار مسلح به هلاکت رسیدند و امنیت و آرامش کامل در مناطق درگیری برقرار شد.

در این عملیات ۱۸ تن از تروریست‌ها و اشرار مسلح مهاجم به هلاکت رسیدند و ۱۰ تن از نیروهای حافظ امنیت نیز به فیض رفیع شهادت نائل آمده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.

به دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و گروهک‌های تروریستی و اشرار مسلح اجیر شده توسط سرویس‌های جاسوسی آنان هشدار می‌دهیم امنیت ملی و آرامش مردم در هر نقطه از ایران عزیز خط قرمز حافظان امنیت در جای جای میهن اسلامی بوده و با هرگونه عامل و عنصر تهدیدگر این عرصه، قاطعانه برخورد خواهد شد.

همچنین سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با اشاره به هلاکت عوامل تروریستی حادثه تروریستی حمله به مقرهای نظامی و انتظامی در دو شهرستان چابهار و راسک گفت: بر اساس گزارش‌های اولیه فرماندهان ما و دستگاه‌های اطلاعاتی عناصر تروریستی ایرانی نیستند و ملیت و هویت آنها در حال بررسی است. علاوه بر این  ۲ عنصر پشتیبان نیز که زمینه حضور نیروها را برای انجام این عملیات در شهرستان چابهار فراهم کرده بودند، غیر ایرانی بودند و توسط دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شدند.

انتهای پیام

https://aftabyazdonline.ir/?p=94134