وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و هیئت همراه ایشان، پیروزی بزرگ اخیر رزمندگان مقاومت در جنگ ۵ روزه غزه و نقش موثر وحدت گروه‌های مقاومت در این پیروزی، را تبریک گفت .

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  حسین امیرعبداللهیان در ادامه مساله فلسطین را مساله محوری جهان اسلام دانست و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و قدس شریف و پشتیبانی از مقاومت مشروع ملت فلسطین علیه اشغالگران صهیونیست تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان، رژیم نژادپرست صهیونیستی را منشاء و منبع اصلی ایجاد ناامنی و بی ثباتی در منطقه دانست و اقدام منسجم و موثر کشورها و دولت‌های اسلامی برای توقف جنایات ضدبشری صهیونیست‌ها علیه ملت مظلوم فلسطین و حمایت از مقدسات اسلامی در قدس شریف را خواستار شد.

امیرعبداللهیان در بخش دیگری از اظهارات خود، با اشاره به نقش شهید سلیمانی در حمایت از مقاومت فلسطین افزود: در اندیشه و تلاشهای مخلصانه شهید سلیمانی، تقویت همبستگی بین کشورهای اسلامی، رفع تهدید رژیم صهیونیستی از امت اسلامی و مقابله با سلطه طلبی آمریکا از اولویت‌های اصلی بشمار می‌آمد و در مورد فلسطین نیز همانگونه که در بیانات عمیق رهبر معظم انقلاب تصریح شد، شهید سلیمانی به معنای واقعی کلمه دست مقاومت فلسطین را در مقابل رژیم متجاوز تا بُن دندان مسلح و مورد حمایت همه جانبه آمریکا و غرب پُر کرد.

وی افزود: ثمره مجاهدت و جانفشانی شهید سلیمانی در باور امروز بسیاری از دولتها و ملتهای منطقه به لزوم در دست گرفتن سرنوشت امنیت و ثبات منطقه در دستان خود و پیگیری توسعه منطقه بدون دخالت بیگانگان تبلور یافته است.

زیاد نخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این دیدار ارزیابی خود از روند تحولات در فلسطین و سرزمین‌های اشغالی را ارائه و تاکید کرد گروه‌های مقاومت فلسطینی در بهترین شرایط به لحاظ آمادگی‌ و وحدت عمل در برابر رژیم صهیونیستی قرار دارند و قادر هستند با برخورداری از حمایت قاطع ملت فلسطین، در برابر هر نوع تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی ایستادگی کنند و پیروزی‌های بزرگ را رقم بزنند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82613