فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: با تجهیز همرزمان یگان‌های نیروی دریایی ارتش توان تولید تجهیزات و جنگ‌افزارهای جدید و پیچیدگی این تجهیزات رزمی در تیپ‌های تکاوری را به رخ جهانیان کشیدیم.

به گزارش گروه سیاسی عصر قانون  امیر دریادار شهرام ایرانی در مراسم الحاق تجهیزات الحاق شده به نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: رصد و توجه ویژه به حوزه محیط زیست اقیانوسی یکی از مأموریت‌های مهم نیروی دریایی راهبردی ارتش در سطح بین‌الملل است. مفتخریم همزمان ۴ ناوگروه نیروی دریای ارتش در عمق اقیانوس‌ها در حال صیانت و حراست از منافع  جمهوری اسلامی ایران هستند و به یاری خدا و تجهیز همرزمان نیروی دریایی ارتش، توان تولید تجهیزات و جنگ‌افزارهای جدید و پیچیدگی این تجهیزات رزمی در تیپ‌های تکاوری را شاهدیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: همواره به اصل توسعه یافتگی در نیروی دریایی ارتش تاکید داشته‌ایم. در رزمایشات بین‌المللیِ با نیروهای نظامی سایر کشورها، به اقتدار نیروی دریایی راهبردی ارتش ایران و گام‌های بلند نیروی ارتش در انجام مأموریت‌های بین‌المللی اذعان دارند.

ایرانی با حضور در چهارمین گردهمایی افسران فنی نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس هم گفت: اقتدار فنی و تخصصی در نیروی دریایی راهبردی ارتش، موتور محرکت اقتدار نظامی و دفاعی است. قدردان زحمات همه افسران و مهندسان نیروی دریایی راهبردی ارتش که به‌صورت آنلاین در این همایش حضور دارند، هستم. این‌که امروز چهار ناوگروه در اقیانوس‌ها مشغول انجام مأموریت صیانت دریایی و حراست از منافع ایران عزیز هستند به پشتوانه تلاش دست‌های شما افسران فنی و مهندسی در نیروی دریایی ارتش انجام شده است. این عزیزان در ارتقای سطح این نیرو، آینده نگری و آینده نگاری فعال هستند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: حضور ناوشکن دنا در رزمایش میلان ۲۰۲۴ هندوستان و آماده‌سازی این ناوشکن پس از حضور در مأموریت ناوگروه ۸۶  موجب حیرت سایر کشورهای شرکت کننده در این رزمایش شد. نشناختن ظرفیت‌ها اولین دشمن خود است پس  شناخت ظرفیت‌ها موجب دوری از روزمرگی و شکست غفلت‌ها می‌شود.

ایرانی تاکید کرد: تقویت قرارگاه فنی در نیروی دریایی ارتش دسترسی به مزیت برتری و مؤلفه اقتدار را افزایش می‌دهد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93171