سرداران محمدرضا زاهدی و محمد هادی حاج رحیمی و پنج تن از همراهان در جنایت تروریستی سیزدهم فروردین ۱۴۰۳ رژیم صهیونیستی در حمله موشکی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق به شهادت رسیدند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  عصر دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳  هواپیمای رژیم صهیونیستی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سرتیپ پاسدار محمدهادی  حاجی رحیمی  از فرماندهان ، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران و افسران نظامی ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه  آنان ( شهید حسین امان اللهی، شهید  سید مهدی جلالتی، شهید محسن صداقت، شهید علی آقا بابایی، شهیدسید علی صالحی روزبهانی )به فیض شهادت نائل آمدند.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با محکومیت شدید این جنایت و تبریک و تسلیت شهادت شهدای گرانقدر اعلام کرده است که برنامه‌های انتقال ، تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهدا متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به دنبال جنایت جنگی دیگری از رژیم صهیونیستی علیه اماکن و افراد دارای مصونیت دیپلماتیک شورای عالی امنیت ملی ساعت ۲۱ شب گذشته(دوشنبه) در حضور رئیس‌جمهور و رئیس شورا تشکیل جلسه داد.

در همین زمینه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه از ارسال پیام مهم ایران به دولت آمریکا به‌عنوان حامی رژیم صهیونیستی خبر داد.

یک رسانه آمریکایی هم در گزارشی مطرح کرد که یک مقام شورای امنیت ملی آمریکا می‌گوید کاخ سفید در حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری سفارت ایران در دمشق نقش نداشته و رژیم صهیونیستی تنها در دقایق آغازین این عملیات متجاوزانه و بدون ارائه جزئیات به آن‌ها اطلاع داده است.

در واکنش به این جنایت مردم استان های مختلف در میادین اصلی شهرها تجمع اعتراضی برگزار کردند. جمعی از مردم تهران هم ، شامگاه دوشنبه  ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ در محکومیت حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه و ترور سرداران« محمدرضا زاهدی و  محمدهادی حاجی رحیمی» در میدان فلسطین تجمع کردند.

 

سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور در واکنش به جنایت تروریستی رژیم صهیونیستی تصریح کرد: صهیونیست‌ها باید بدانند با اینگونه اقدامات غیرانسانی هرگز به اهداف شوم خود نخواهند رسید و روز به روز شاهد تقویت جبهه مقاومت و انزجار و نفرت ملت‌های آزاده علیه ماهیت نامشروع خود بوده و این جنایت ناجوانمردانه نیز بی‌پاسخ نخواهد ماند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس هم در پیام تسلیتی با اشاره به شهادت سردار محمدرضا زاهدی و تعدادی دیگر از اعضای سپاه پاسداران در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه عنوان کرد: سردمداران جاهل رژیم غاصب اسرائیل بدانند اقدام تجاوزگرانه و ددمنشانه آنان با مجازات سختی مواجه خواهد گشت.

احمد وحیدی وزیر کشور در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: شهادت سردار زاهدی و همراهان ایشان را تسلیت عرض می‌نمایم. مطمئنا واکنش اسراییل بر اثر انفعال و شکست‌های میدانی است. خوش بحال شهید زاهدی که تا آخرین لحظه عمرش برای امنیت مردم خواب و خوراک نداشت. فرزندان خمینی کبیر سرنوشتی جز شهادت ندارند. صهیونیست‌ها، منتظر واکنش باشند.

سید نظام‌الدین موسوی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق این اقدام را نقض تمام معاهدات بین المللی خواند و پاسخ متناسب به این اقدام را مطالبه ملت ایران عنوان کرد.

هم‌چنین اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام تروریستی و متجاوزانه روز گذشته رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق در اصل مجوزی شد برای اینکه که ما در هر نقطه‌ای از جهان که اراده کردیم، بتوانیم به این جنایت پاسخ دهیم.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری در دمشق بدون پاسخ نمی‌ماند، گفت: باید اقدامات موثری در سازمان ملل و مجامع بین‌المللی و رسانه‌ها داشته باشیم تا خوی تجاوزگری اسرائیل را به دنیا نشان دهیم.

تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در توئیت‌هایی جداگانه حمله رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک ایران در دمشق را نقض آشکارحقوق بین‌الملل دانسته و تاکید کردند که پاسخ قاطع به این جنایت مطالبه ملت ایران است.

سیدکاظم انبارلویی فعال سیاسی هم گفت: در این شرایط اسرائیل دنبال راه فراری از مشکلات خود است و به همین دلیل دست به ارتکاب جنایت حمله به کنسولگری ایران در دمشق زد البته ایران هم حق دارد به شیوه‌ای که می‌داند، اسرائیل را مجازات کند. این رژیم باید منتظر پاسخ دندان شکن تهران باشد و من مطمئن هستم مسئولان کشور پاسخ اسرائیل را خواهند داد، زیرا سفارت و کنسولگری یک کشور همچون خاک آن کشور محسوب می‌شود.

فرزند شهید زاهدی: پدرم موقع رفتن به سوریه به ما نصیحت می‌کرد، انگار می‌دانست آخرین بار است که به سوریه می‌رود.

برادر شهید زاهدی: شهید زاهدی هنگام رفتن به سوریه گفت پیروزی جریان مقاومت نزدیک است.

دمیتری پولیانسکی معاون نماینده دائم روسیه در شورای امنیت هم گفته است که شورای امنیت، امروز (سه‌شنبه) برای بررسی حمله هوایی رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولی سفارت ایران در دمشق جلسه تشکیل می‌دهد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93896