در آستانه هفتم تیر ماه سالروز شهادت مظلومانه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران شهیدش و روز قوه قضاییه، رئیس، مسئولان و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضا صبح امروز (سه‌شنبه) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد  گزیده بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه به این شرح است:

حفاظت از امنیت روانی جامعه یکی از موارد احیای حقوق عامه است

این‌که یک عده با استفاده از فضای مجازی یا غیرمجازی روی اعصاب مردم راه بروند و امنیت ذهنی مردم را بهم بزنند و مردم را بترسانند، این خلاف مقتضی احیای حقوق عامه است. قوه قضائیه باید با برنامه‌ریزی، انضباط و با قاعده وارد بشود.

قوه‌ قضائیه یکی از ستون‌های اصلی نظام اسلامی است/ اشتباه و اختلال در قوه، ضربه مهمی است

شماها که به هر شکلی در این قوه مشغول خدمت هستید بدانید در یکی از مهمترین ارکان نظام اسلامی دارید کار می‌کنید.

قوه‌ قضائیه یکی از ستون‌های اصلی در برپایی نظام اسلامی است معلوم است که اگر در این ستون‌های اصلی اختلالی بوجود بیاید در کل نظام اختلال بوجود خواهد آمد.

به همین نسبت اشتباهاتی اگر چنانچه در اینجا انجام بگیرد، اختلالی صورت بگیرد آن هم ضربه‌اش مهم است.

باید برخورد با مراجعین در قوه قضائیه خوب باشد

اگر کسی که به دادگستری مراجعه میکند با اخم شما مواجه شود، ولو به کارش هم رسیدگی شود، با دل‌شکستگی از آنجا بیرون میرود و اثر سوء دارد

اکثریت قاطع قوه قضائیه مردمان شریفی هستند؛ اما یک اقلیت کوچکی چهره‌ی قوه را مخدوش می‌کنند/ با این باید مبارزه کرد

مبارزه‌ی با فساد هم در درون قوه هم در بیرون قوه یکی از وظایف شما است.

یک اکثریت قاطع نزدیک به همه در قوه‌ قضائیه مردمان شریفی هستند، چه قضات، چه کارمندان، با امکانات کم با درآمد واقعاً کم، دارند کار سخت انجام میدهند. شرافت این عزیزان را نباید انسان از نظر دور بدارد. یک اقلیت کوچکی هم هستند که سوء‌استفاده میکنند از موقعیت؛ چهره‌ قوه را مخدوش می‌کنند در نظر مردم.

حیف است؛ با این باید مبارزه کرد. باید همه‌ اعضا و اجزای قوه مراقبت کنند که فساد وارد نشود. خدای نکرده وقتی یک بخشی فساد وارد شد این بیماری سرایت پیدا می‌کند.

تصویر رسانه‌ای قوه قضائیه، تصویر خوبی نیست؛ باید این تصویر اصلاح شود.

مشروح خبر و تصاویر تکمیلی متعاقباً منتشر می‌شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=83253