چهارمحال و بختیاری بازدید معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: باید شرایط تحصیل برای دختران و پسران روستاها فراهم شود و مسئله بازماندگی از تحصیل را در بین روستاییان نداشته باشیم.

به گزارش  گروه اجتماعی افتاب یزد انسیه خزعلی ۲۵ آبان‌ماه همزمان با دومین سفر استانی رئیس جمهوری به چهارمحال و بختیاری به این استان سفر کرده است از فعالیت‌ها و نمایشگاه دستاوردهای و توانمندی‌های زنان و تعاونی‌های خرد و روستایی و مشاغل خانگی روستایی تشنیز با مدیریت بانوان این روستا بازدید کرد.

خزعلی در این برنامه با ابراز امیدواری در خصوص افزایش تعامل بانوان با بدنه دولت، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم حرکت خوبی را در روستاها داشته باشیم؛ این دولت عنایت ویژه به روستاها دارد تا روستاها بتوانند رشد و پیشرفت خوبی داشته  باشند و اهالی روستا کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای خودشان داشته باشند.

وی ادامه داد: باید شرایط تحصیل برای دختران و پسران روستا فراهم شود و مسئله بازماندگی از تحصیل را در بین روستاییان نداشته باشیم.

خزعلی در ادامه افزود: در صورتی که شرایط تحصیل در روستاها وجود نداشته باشد، باید اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد تا پیگیری لازم انجام شود و شرایط برای ارتقای تحصیل برای همه فراهم شود.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  با اشاره به اینکه مسئله صندوق‌های خرد یکی از مواردی است که پیگیر و پشتیبان هستیم، گفت: هدیه‌ای که به شما خواهم داد، صندوق‌های خرد این روستا و روستاهای مجاور را پشتیبانی می‌کنیم. معاونت رئیس‌جمهور در امور زنان قراردادهایی را با وزارت جهاد کشاورزی امضا کرده که روستای تشنیز را در اولویت قرار خواهیم داد.

خزعلی بیان کرد: مسئله‌ای که اهالی روستا برای محصولات خود دارند، مشکل فروش است که تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا مجوزی برای بازارچه‌ فروش گرفته شود و تا شش ماه آینده خبر افتتاح رسانه‌ای شود.

وی تصریح کرد: البته در مصوبات استان‌ها بازارچه در نظر گرفته شده است که به صورت بازارچه‌های دائمی هستند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه بیان کرد: از دیگر نیازهای روستاها بحث فرآوری و بسته‌بندی و صادرات محصولات روستاییان است که اکنون در کشور اشباع شده و باید در راستای صادرات محصولات و بالا بردن کیفیت محصولات تلاش کنیم تا صادرات موفقی داشته باشیم.

خزعلی بیان کرد: این معاونت در نظر دارد برای فروش محصولات روستایی بازارچه فروش مجازی و قراردادهایی که با کسبی نو بسته شده است، با معرفی محصولات روستایی زمینه صادرات فراهم کند.

معاون رئیس‌جمهور در امور بانوان عنوان کرد: در زمینه فرهنگی کاری را برای خانواده شروع کرده‌ایم که در بحث فرهنگ‌سازی نیاز به حفظ و نگهداری خانواده داریم و مقابله با فرهنگ‌های نادرستی که ممکن است در خانواده وجود داشته باشد. همه بانوان که محور خانواده هستند باید  بسیاری از آداب و رسوم خوب را در خانواده آموزش بدهند و فرهنگ ازدواج آسان را رواج دهند.

خزعلی تأکید کرد: ۹ کارگروه در این معاونت وجود دارد که امیدوارم بتوانیم این کارگروه‌ها را به صورت آزمایشی در این استان اجرا کنیم و چند نفر از منتخبین ما بانوان این روستا باشند و تعدادی از خانواده‌های این روستا نشان عالی خانواده را دریافت کنند.

یادآور می‌شود، این تعاونی در شش ماه اول گلخانه گیاهان دارویی پرورش داده و در شش ماه دوم به فرآوری گیاهان دارویی می‌پردازد. مدیر این مؤسسه از معاون رئیس‌جمهور خواست تا شرایط فروش و فرآوری  محصولات این تعاونی را فراهم کنند.

در ادامه معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از قابلیت‌ها و پتانسیل‌های کارخانه حجاب شهرکرد بازدید کرد و در جریان مشکلات و معضلات این واحد تولیدی چادر مشکی قرار گرفت.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89390