رهبر کره شمالی با گفتن این که پرتاب ماهواره اطلاعاتی این کشور به فضا در راستای «حق دفاع از خود» در برابر قدرت‌های متخاصم بود، گفت که این اقدام ظرفیت‌های اطلاعاتی پیونگ‌یانگ را گسترش می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد  «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی پرتاب یک ماهواره اطلاعاتی نظامی توسط کشورش را اقدامی در راستای «حق‌ دفاع از خود» تلقی کرد.

روزنامه کیودو در این باره گزارش داد که کیم با اشاره واضحی به ائتلاف آمریکا، کره جنوبی و ژاپن، در این باره گفت که داشتن این ماهواره «به طور فعالانه موجب بازدارندگی، کنترل و مدیریت انواع و اشکال مختلفی از اقدامات خطرناک و متجاوزانه قدرت‌های متخاصم خواهد شد.»

طبق گزارش خبرگزاری مرکزی کره، رهبر کره شمالی، روز پنج‌شنبه در بازدید از اداره ملی هوافضا کره شمالی به دانشمندانی که به پرتاب ماهواره جاسوسی «Malligyong-1» کمک کرده بودند، تبریک گفت.

به گفته این خبرگزاری، این ماهواره که سه‌شنبه گذشته پرتاب شد، عملیات خود را به طور رسمی، از ۱ دسامبر آغاز خواهد کرد.
کیم گفت که این ماهواره به طور مداوم از طریق گارد فضایی و تلسکوپ قدرتمند «مقاصد نظامی و اقدامات قدرت‌های متخاصم» را رصد و ثبت خواهد کرد.

او همچنین بیان کرد «دستاوردهای دانشمندان به طور قابل توجهی بازدارندگی‌های جنگی را تقویت کرده است و پرتاب این ماهواره به هدف توسعه ظرفیت‌های اطلاعاتی این کشور کمک کرده است.»

https://aftabyazdonline.ir/?p=89771