یک رسانه عبری زبان از تشکیل تیمی سری توسط نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای ترسیم چشم‌انداز آنچه مرحله «پساجنگ» در غزه می‌نامد، پرده برداشت.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در این باره فاش کرد که تیم سری تشکیل شده توسط بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر توسط «تزاخی هانگبی»، رئیس شورای امنیت داخلی، ران درمر، وزیر امور استراتژیک و افسران و اعضای موساد و سرویس امنیت عمومی (شاباک) رژیم صهیونیستی رهبری می‌شود.

طبق این گزارش، این تیم سری درپی فشار آمریکا بر رژیم صهیونیستی به منظور تعیین چشم‌اندازی برای «فردای جنگ» تشکیل شده‌است.

این شبکه در ادامه فاش کرد: «مایک هرتزوگ، سفیر اسرائیل در واشنگتن، به طور منظم از طریق یک خط امن در مذاکرات این تیم ویژه شرکت می‌کند. این تیم تا کنون چهار بار در چند هفته گذشته تشکیل جلسه داده و مقرر شده‌است که جلسه‌ای برای بحث و تبادل نظر گسترده‌تر در این خصوص در هفته جاری برگزار شود».

این شبکه همچنین به نقل از یک مقام ارشد صهیونیست که نام وی را فاش نکرده‌است، گزارش داد: «اسرائیل تشکیل این تیم ویژه را به دولت آمریکا اطلاع داده‌است. چشم اندازهایی که توسط این تیم ویژه ترسیم می‌شود به کابینه سیاسی و امنیتی ارائه خواهد شد.»

درمر که از افراد نزدیک به نتانیاهو محسوب می‌شود، در جریان گفت‌وگوهایی که توسط تیم ویژه انجام شد، گفت: «باید یک تغییر اساسی در تشکیلات خودگردان فلسطین و سیستم آموزشی آن ایجاد شود؛ چراکه بدون این تغییرات فرهنگی، اسرائیل با دشمنی متشکل از مردم مواجه خواهد کرد».

طبق این گزارش، غسان علیان، هماهنگ کننده کابینه رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های فلسطین نیز که در این گفت‌وگوها حضور داشته‌است، گفت: باید فردای جنگ تلاش‌های بشردوستانه در نوار غزه انجام شود و ادامه یابد و همه مسائل مربوط به تشکیل یک سیستم فلسطینی باید بعدا مورد بررسی قرار گیرد.»

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر بفردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند. این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر بار دیگر از سر گرفته شد

https://aftabyazdonline.ir/?p=90794