سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز – شنبه – گفت اوکراین در ۱۰ سال اخیر به مرکزی برای ترویج تروریسم در اروپا با کمک غرب بدل شده است.

به گزارش گروه بین الملل افتاب یزد  کمیته تحقیقاتی روسیه در پیام‌رسان تلگرام از افزایش قربانیان حمله تروریستی به تالار کنسرت کروکوس در مسکو، پایتخت روسیه خبر داد. براساس فهرست منتشر شده توسط وزارت بهداشت منطقه مسکو، تعداد قربانیان ۱۱۵ ثبت شده و مجروحان این حمله تروریستی به ده‌ها نفر رسیده است.

به گفته کمیته تحقیقات روسیه، چهار نفر در استان بریانسک در نزدیکی اوکراین به دلیل دست داشتن در این حمله تروریستی دستگیر شدند.

سرویس امنیت فدرال توضیح داد که افراد درگیر در این حمله قصد داشتند از مرز روسیه و اوکراین عبور کنند و افزود که آنها با افراد طرف اوکراینی در تماس بودند.

طبق گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در پیام‌رسان تلگرام نوشت: نکته اصلی این است که مقامات آمریکایی فراموش نمی‌کنند چگونه محیط سیاسی و اطلاعاتی آنها با تروریست‌هایی نظیر داعش مرتبط می‌شوند.

وی افزود: اکنون ما می‌دانیم که این جنایتکاران خونین در کدام کشور با کمک رژیم‌های لیبرال غربی پنهان می‌شوند. به عبارتی، اوکراین در ۱۰ سال گذشته به مرکزی برای گسترش تروریسم در اروپا بدل شده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=93647