رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این‌که «دریای خزر دریای صلح و دوستی است»، گفت: ما پیام صلح و دوستی را به کشورهای ساحلی دریای خزر و نیروهای مسلح آن‌ها اعلام می‌داریم.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد سرلشکر باقری صبح امروز در آئین الحاق ناوشکن دیلمان در بندرانزلی، اظهار کرد: اتفاق امروز پیرو ماموریت بزرگ نیروی دریایی در گشت راهبردی در دور کره زمین بود که مورد قدردانی رهبر انقلاب قرار گرفت و نشان داد ناوشکن ساخت کشور در دوران اوج تحریم ها، توانایی حضور در تمام نقاط دنیا را با سربلندی  و اقتدار دارد . این الحاق در ادامه این روند افتخارآمیز رخ می دهد.

وی ادامه داد: دریای خزر دریای صلح و دوستی است و ما با همسایگان  و کشورهای ساحلی دریایی خزر روابط دوستانه، همه‌جانبه و نظامی داریم و از این مراسم پیام صلح و دوستی را به این کشورها و نیروهای مسلح آنها اعلام می داریم. این ناوشکن و سایر توانمدی های نیروی دریایی در شمال کشور در خدمات آرامش ،تامین امنیت ناوگان‌های تجاری، مقابله با تروریست‌ها  و حوادث احتمالی آینده سازماندهی شده است . این توانمندی ها بدون حضور بیگانگان توانسته و خواهد توانست امنیتی پایدار و قابل اتکا برای ایران و کشورهای همسایه در دریای خزر را فراهم کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: قدرت بازداردنگی  و امینت پایدار در گرو توانمندی و آمادگی نیروهای مسلح است و نیروی دریایی با حضور در دریاهای آزاد سهم مهمی را در این قدرت و بازدارنگی در برابر دشمنان بر عهده دارد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: واقعیت دشمنان همان است که امروز در غزه می‌بینیم. ظلم آشکاری که بر عده‌ای زن و کودک روا می‌دارند و آمریکا بدون دریغ از این جنایت حمایت می کند و نه اخلاق نه حقوق بشر و نه موازین بین‌المللی در برابر خوی جنایت و تجاوزگری آن‌ها بازدارندگی ندارد.

وی با اشاره به نقش بازدارندگی توانمندی بومی و خوداتکای ملت ایران و نیروهای مسلح در برابر خوی تجاوزگری دشمنان، تصریح کرد: نیروهای مسلح کشورمان با اتکا به قدرت الهی و توان بومی خود در جهت اجرای تدابیر، راهبردها و فرامین فرمانده معظم کل قوا، اقدام و امنیت ناوگان‌های تجاری کشورمان را تامین کرده است. نیروهای مسلح کشورمان در برابر توطئه‌ها و دشمنی استکبار جهانی مقاومت کرده و بازداردگی پایدار  و امنیت قابل اتکایی را برای همه فعالیت‌های ملی فراهم آورده است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: ما در سال‌های اخیر در اوج تحریم‌ها هستیم  البته نیروهای مسلح در تمامی این ۴۵ سال در تحریم امریکا و همراهان استکبار او بوده است اما این تحریم‌ها در سال‌های اخیر در اوج خود قرار دارد اما در چنین شرایطی ناوشکنی در لبه فناوری جهانی توسط توسط صنعتگران دانشمند ایرانی ساخته شده است و این دستاورد جای کمال افتخار و امیدواری نسبت به پیشرفت در آینده دارد.

وی تاکید کرد: امروز با افزوده شدن دیلمان به نیروی دریایی در دریای خزر، دارای امنیت پایدارتری در شمال کشور و همراهی وهمکاری بیشتری با سایر ارتش‌های حاضر در این منطقه خواهیم بود.

سرلشکر باقری افزود: سرمایه انسانی مومن، متعهد، دانشمند و ایثارگر عاملی است که نقش اساسی در دفاع از کشور دارد. من قدران همه همرزمانم در نیروی دریایی هستیم. همچنین قدردان جوانانی  هستم که با وجود فرصت شغلی در سایر زمینه‌ها، سربازی  را برای میهن ، مردم و دین مان را انتخاب کرده و سختی‌ها را تحمل می‌کنند تا لبخند، آرامش و اطمینان را برای مردم فراهم کنند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه اموزش، مهارت، تمرین و رزمایش در آماده سازی نیروهای مسلح کشورمان، گفت: مراکز آموزشی توانمندی در نیروی دریایی وجود دارد  و ما هرچه می‌توانیم باید آموزش‌ها و تمرین‌ها و رزمایش ها را جدی‌تر و کیفی‌تر و متناسب با صحنه‌های آینده نبرد تنطیم کنیم تا حداکثر مهارت را بدست آوریم. البته ایمان، اعتقاد و روحیه ایثار و فداکاری است که می‌تواند از این تجهیزات به خوبی استفاده کند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89916