رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به شروع عرضه گسترده املاک مازاد دولت از طریق بورس کالای ایران گفت: عرضه تعداد ۴۵ فقره از املاک مازاد واقع در استان‌های مازندران، گیلان، لرستان، مرکزی و تهران به ارزش حدود ۱۴۵ هزار میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است که پس از طی فرآیند انتشار آگهی عرضه و پذیرش در بورس کالای ایران به مرور طی روزهای آتی عرضه خواهند شد.

به گزارش گروه  اقتصادی آفتاب یزد مالک رحمتی با اشاره به آغاز فرآیند مولدسازی املاک مازاد دولت از مسیر بورس کالای ایران اظهار کرد: یکی از روش‌های مولدسازی املاک مازاد دولت، فروش آنها به مردم است.

وی افزود: در همین راستا عرضه املاک در بورس کالای ایران به عنوان بازار شفاف و شیشه‌ای از اولویت‌های کاری دولت است.

رحمتی عنوان کرد: در همین راستا، در جدیدترین مرحله از عرضه املاک مازاد در بورس کالای ایران، عرضه تعداد ۴۵ فقره از املاک مازاد واقع در استان‌های مازندران، گیلان، لرستان، مرکزی و تهران در دستور کار قرار گرفته است که پس از طی فرآیند انتشار آگهی عرضه و پذیرش در بورس کالای ایران به مرور طی روزهای آتی عرضه خواهند شد.رئیس سازمان خصوصی‌سازی عنوان کرد: از این ۴۵ ملک؛ ۴ ملک واقع در استان تهران در تملک خود سازمان خصوصی‌سازی و مابقی از املاک سایر دستگاه‌های دولتی هستند.

بر همین اساس روز گذشته نوزدهم دی ماه تعداد شش فقره از این املاک عرضه شد که تعداد چهار مورد از آنها واقع در استان مازندران به فروش رسید.

وی اضافه کرد: تعداد ۳۳ مورد دیگر در تاریخ ۲۷ دی از طریق بورس کالای ایران عرضه خواهد شد، ضمن آنکه شش فقره دیگر از املاک مازاد در تاریخ اول بهمن ماه سال جاری از طریق بورس کالای ایران عرضه می‌شود.

رحمتی خبر داد: ارزش کل این ۴۵ فقره از املاک مازاد حدود ۱۴۵ میلیارد تومان است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرد: مهم‌ترین هدف مولدسازی، استفاده بهینه از املاک و دارایی‌های دولت و استفاده از ظرفیت آنها در راستای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام و رونق تولید است.

به گزارش ایسنا، از شش عرضه املاک سازمان خصوصی‌سازی که روز گذشته در تالار املاک و مستغلات بورس کالای ایران عرضه شده بود، چهار واحد آپارتمانی مورد معامله قرار گرفت که همگی این املاک در استان مازندران شهرستان بابل واقع شده‌اند.

براساس مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت، این اقدام با هدف کمک به رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری اموال مازاد دولتی صورت می‌گیرد.

در همین راستا ۲۰ تیر ماه سال جاری از تالار مولدسازی دارایی‌های دولت در بورس کالای ایران رونمایی شد تا فرآیند عرضه املاک مازاد دولتی در شفاف‌ترین شیوه ممکن و قابل نظارت و رصد برای همه مردم عملیاتی شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91971