رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نقش اصناف در مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور بسیار برجسته و درهم تنیده است.

به گزارش گروه  سیاسی آفتاب یزد محمدباقر قالیباف صبح امروز (شنبه) در همایش روز ملی اصناف که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، بیان کرد: با نگاه به تاریخ می بینیم که هر زمانی که از اصناف حرفی زده می‌شود نقش آنها در مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور بسیار برجسته و درهم تنیده است و نقش چند ساحتی دارند.

وی افزود: اولین وطیفه ما این است که شکر این نعمت را بجا بیاوریم اما اقرار می‌کنم که ما نتوانسته ایم از این ظرفیت به تمام معنا، مردمی و روی پای خود ایستاده و قدرت حل مساله داشتن، استفاده کنیم.

قالیباف در ادامه ضمن تبریک روز ملی اصناف گفت: شما فرمانده‌های عرصه اقتصادی کشور هستید.

وی ضمن گرامیداشت یاد شهدای حوزه اصناف یادآور شد: کمتر کسی است که قدر زحمات شما را نداند و کسانی که در دوران دفاع مقدس در جبهه حضور داشته اند، نقش اصناف در دوران دفاع مقدس را به خوبی می‌دانند. اصناف در موقعیت های مختلف مانند جنگ، مناطق جنگی و ساخت و تعمیر ادوات و آمبولانس‌ها زیر آتش دشمن نقش مهمی داشتند و این روحیه شهادت طلبی اصناف در دوران جنگ قابل تقدیر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصناف در دوران پیروزی انقلاب و بعد از آن و دوران دفاع مقدس و مهمتر از همه در دوران تحریم های ظالمانه نطام استکباری نیز نقش مهمی داشتند، گفت: همچنین نقش آنها در دوران کرونا نیز مشهود است که این موارد از ویژگی‌های منحصر بفرد این حوزه است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82957