رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه ها از قانون فروش فضاهای مازاد استفاده نکردند.

به گزارش  گروه سیاسی آفتاب یزد محمدباقر قالیباف در جلسه شورای اداری استان خراسان شمالی که شب دهم خرداد ماه در بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: ما در برنامه هفتم با دولت توافق کرده ایم که در چارچوب سیاست های کلان به برنامه ها به صورت مسئله محور بپردازیم.

وی افزود: به عنوان مثال دو تا سه برنامه را باید پیدا و آن را در برنامه هفتم طی ۵ سال اجرایی کنیم و به پایان برسانیم که این امر به معنای تولید ثروت است.

وی تاکید کرد: باید روش تجهیز منابع را یاد بگیریم اما متاسفانه اصلا روش تجهیز منابع را یاد نداریم.

قالیباف با اشاره به اینکه ما یک سری از کارهای اشتباه را به صورت مرتب تکرار می کنیم، افزود: یکی از مهمترین چالش های ما به عنوان مثال تغییر ۱۳ مقام عالی این استان طی ۱۸ سال است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این امر در بالاترین سطح استان اتفاق افتاده و به طور حتم این وضعیت در رده های پایین‌تر بدتر است.

وی تاکید کرد: همه ما باید یک هدف داشته باشیم‌ بنابراین اولین درخواستی که دارم این است که هر کاری که می خواهیم انجام دهیم هماهنگی و هم جهتی به سوی مسیر داشته باشیم و این مهمترین موضوع است.

قالیباف ادامه داد: از سوی دیگر سیستم های ما بسیار متمرکز شده است و تمرکزگرایی در اوج خود است.

وی با تاکید بر اینکه کار باید  به معنای واقعی کار انجام شود، گفت: کار حیات و جوهره انسان‌هاست و انسان را سرزنده و قدرتمند نگه می‌دارد.

وی با اشاره به اینکه کار در ذات خود دو گوهر مهم دارد و آن این است که پول و امکانات به همراه دارد بیان کرد: اگر فعالیتی را شروع کردید و آن دو گوهر را داشت کار بوده است؛ در غیر این صورت حتما کار نبوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: دستگاه ها  و سازمان ها از قانون فروش فضاهای مازاد استفاده نکردند .

وی تصریح کرد: قانون مولدسازی اموال غیر منقول بلا استفاده مانده است در صورتی که باید این قانون تحولی ایجاد کند اما هیچ اقدامی نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با وجودی که برای فروش فضاهای مازاد دستگاه ها و سازمان ها اجازه داده شده است اما مدیران در این خصوص شجاعت ندارند در حالی که به استان‌ها حتی اختیار داده شده است.

قالیباف گفت: متاسفانه دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات و سازمان بازرسی سخت گیری‌هایی دارند که مدیران و مسئولان جرات فروش اموال مازاد را ندارند.

وی تصریح کرد: اگر استان ها نسبت به این قانون اقدام کنند می توانند بیش از ردیف های بودجه ای درآمد ایجاد کنند که تحول آفرین خواهد بود.

قالیباف تصریح کرد: اینک اولویت مجلس محرومیت زدایی، رفع مشکلات معیشت، آبرسانی به روستاها و ساخت مسکن محرومان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش گفت: مدیران و مسئولان برای اجرای پروژه ها متاسفانه تنها دنبال جذب اعتبار و ردیف دولتی هستند؛ درحالی که با جذب سرمایه گذاران و بخش خصوصی اقدامات بسیار مفید و بزرگی حتی سودآور انجام خواهد شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=81880