رئیس مجلس شورای اسلامی در چهارمین دوره جشنواره شهید مدرس(ره) با بیان اینکه مجلس یازدهم معطوف به هدف‌های مشخص و بر اساس اولویت‌های مردم مثل مسائل کلان معیشتی و اقتصادی حرکت کرده است گفت: در دوره یازدهم، مجلس قانون‌هایی در حوزه‌های مختلف و کلان از قبیل قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون جهش تولید مسکن و غیره که قانون‌های جامع و کاملی هستند را مصوب کردیم.

به‌گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس قوه مقننه در چهارمین دوره جشنواره شهید مدرس(ره) که به‌مناسبت هفته مجلس، صبح امروز (شنبه، ۱۱ آذر ماه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مدرس (ره) و تبریک هفته مجلس به کارکنان مجلس، گفت: مفتخریم که در سایه نظام و انقلاب اسلامی این فرصت‌ها برای ما فراهم می‌شود تا با یکدیگر سخن گفته و از تجربیات خود در جهت پیشرفت کشور بهره‌ببریم و در نهایت با مهربانی و ایثار وظایف خود در این نهاد در راستای حل مشکلات مردم، پیش ببریم.

قالیباف با بیان اینکه هر لحظه باید با این تصور فعالیت و خدمت کنیم که گویی لحظه دیگر در این دنیا نیستیم، عنوان کرد: اگر با این نگاه کار کنیم و مرگ را از رگ گردن به خود نزدیک‌تر بدانیم باعث می‌شود هم در خانواده به شکل دیگری رفتار کنیم و هم و وقتی وارد جامعه می‌شویم به گونه بهتری عمل کنیم.

وی تصریح کرد: ما در مجلس باید یک سازمانِ انسانی باشیم و نه یک انسانِ سازمانی؛ به این معنا که هر کدام از ما به تنهایی در هر بخشی که قرار گرفتیم باید باعث ارتقای عملکرد سازمان شویم لذا از همه شما مدیران و کارمندان تلاشگر در مجموعه مجلس می‌خواهم به این موضوع توجه کنند.

رئیس مجلس در همین زمینه افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدارهایی که با ایشان داشتیم، رضایت خود را از این دوره مجلس اعلام کردند که این به دلیل زحمات یکایک شماست که اجازه ندادید مجلسی منفعل باشیم بلکه تبدیل به مجلسی فعال شدیم که با همه مشکلات و محدودیت‌های موجود بتواند به خوبی وظیفه اصلی خود یعنی قانوگذاری عمل کند.

قالیباف تأکید کرد: این مجلس توانست با استفاده از نیروی انسانی متخصص و متعهد و انگیزه‌ای که داشت در راه رسالتی که بر عهده آن است و مهم‌ترین آن قانونگذاری است حرکت کند.

رئیس قوه مقننه با اشاره به دستاوردهای مجلس یازدهم در حوزه قانونگذاری، عنوان کرد: ما معطوف به هدف‌های مشخص و بر اساس اولویت‌ها و دغدغه‌های مردم مثل مسائل معیشتی و اقتصادی حرکت کردیم و قانون‌هایی در حوزه‌های مختلف و کلان از قبیل قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون جهش تولید مسکن و …که قانون‌های جامع و کاملی هستند را مصوب کردیم، البته شاید تاکنون این قوانین در اجرا دچار ضعف‌هایی باشند اما ما تمام تلاش خود را کردیم که چیزی در این خصوص کم نگذاریم و به وظیفه اصلی خود یعنی قانونگذاری برای رفع مشکلات عمل کنیم و امیدواریم رضایت مردم را به همراه داشته باشد چرا که در نهایت رضایت الهی نیز از این طریق نصیب ما خواهد شد.

وی تأکید کرد: از این رو باید در ماه‌های پایانی مجلس یازدهم نیز همچون ماه‌های ابتدایی با جدیت امورات و اقدامات محوله را دنبال کنیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90269