رئیس مجلس شورای اسلامی قانون اصلاح بند (ک) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش گروه سیاسی افتاب یزد  محمدباقر قالیباف در نامه ای به حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهوری، قانون اصلاح بند (ک) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را ابلاغ کرد.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز ۱۸ مهر، در راستای رفع ایراد شورای نگهبان و هیات عالی نظارت اصلاحاتی در طرح اصلاح بند ک تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ اصلاحاتی اعمال کردند که بر اساس آن، در سال ۱۴۰۲ وزارت نفت مکلف است معادل مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال نفت خام از محل منابع در اختیار شرکت ملی نفت ایران را در اختیار پالایشگاه ها قرار داده و به میزان آن به صورت ماهانه از ابتدای سال ۱۴۰۲ مواد اولیه قیر با ۵۰ درصد قیمت بورس در اختیار دستگاه های اجرایی موضوع این بند قرار دهد و در حساب های فی مابین خود و خزانه کل کشور اعمال و آن را از محل خوراک تحویلی تسویه نماید.

همچنین وزارت نفت مکلف است مابه التفاوت آن را با تعدیل قیمت ماهانه خوراک از طریق شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده ها جبران و اعمال حساب نماید. در صورت کاهش قیمت قیر، مقدار قیر تحویلی به دستگاه های اجرایی موضوع این بند افزایش می یابد. مهلت هزینه کرد اعتبار موضوع این بند تا پایان شهریورماه ۱۴۰۳ است.

مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در جلسه ۶ آذر با بررسی مصوبه مجلس طرح اصلاح بند «ک» تبصره (۱) قانون بودجه ۱۴۰۲ کل کشور، اختصاص قیر نیم‌بها به پروژه‌های عمرانی را تایید کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90260