رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکری گفت: مسائل مربوط به ایثارگران و بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه کشور حل و فصل می‌شود.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد حجت الاسلام حسن نوروزی در جلسه نوبت صبح امروز دوشنبه مجلس در تذکری خطاب به محمد باقر قالیباف رئیس مجلس خواستار تعیین تکلیف ایثارگران در برنامه هفتم توسعه شد و گفت: خواهش می کنم وضعیت ایثارگران را مشخص کنید؛ ما خسته شدیم.

نماینده رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی افزود: الان ۳ ماه است که برنامه در دست بررسی است اما هر مرتبه رسیدگی به وضعیت ایثارگران به فردا موکول می‌شود؛ دیروز هم که این موضوع مطرح شد، مجدداً مناطق جنگی را در کنار ایثارگران قرار دادند؛ اصلاً ما نخواستیم که در برنامه هفتم برای ایثارگران زحمت بکشند؛ خواهش می‌کنم که درباره ایثارگران همان چیزی که در قانون برنامه ششم آمده است تکرار شود.

به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس، در پاسخ به تذکر نوروزی به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: دوستان درباره موضوعات مربوط به ایثارگران، بازنشستگان و کارگران مرتباً نکاتی را مطرح می‌کنند و همه نیز من را خطاب قرار می‌دهند و می‌گویند که تکلیف را روشن کن؛ گویی که من مانع این کار هستم، درحالی که بارها در این زمینه توضیح داده‌ام.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه حتماً موضوعات مطرح شده، تعیین تکلیف می‌شود، اظهار کرد: وقتی می‌گوییم تعیین تکلیف، به این معنا است که این موضوعات را مشکلی می‌دانیم که باید آنها را حل کنیم و دولت و مجلس این مشکل را حل می‌کنند. ان‌شاءالله حتماً در برنامه هفتم این موضوعات حل و فصل خواهد شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89216