رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهم‌ترین مظاهر اتحاد و مشارکت ملی، شرکت در انتخابات می‌باشد و اولویت اول برای همه فعالان و جریان‌های سیاسی باید افزایش مشارکت مردم در انتخابات باشد.

به گزارش گروه سیاسی  آفتاب یزد  محمدباقر قالیباف در آغاز جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در نطق پیش از دستور خود بیان کرد: فرارسیدن سالروز حماسه باشکوه ۹ دی را گرامی می‌دارم، در این روز بار دیگر شاهد بودیم که حضور مردم در صحنه بر طراحی‌های دشمن غلبه کرده و اتحاد و همدلی مردم، کشور را از مشکلات و سختی‌ها و فتنه‌ها نجات می‌دهد.

وی ادامه داد: اتحاد و بصیرت مردم در ۹ دی ماه نشان داد که مردم چگونه با بصیرت و آگاهی عمیق اجازه برهم زدن آرامش کشور را به دشمنان ندادند و مشارکت مردم همواره گره‌گشا بوده است.

رئیس مجلس گفت: یکی از مهم‌ترین مظاهر اتحاد و مشارکت ملی شرکت در انتخابات می‌باشد که اساس نظام جمهوری اسلامی ایران بر آن است. رهبر انقلاب به همین دلیل بر برگزاری انتخابات باشکوه تاکید داشتند و هر کسی که امنیت را بر ناامنی، ثبات را بر هرج و مرج و آرامش را بر ناآرامی ترجیح می‌دهد باید در راه افزایش مشارکت مردم در انتخابات تلاش کند. اولویت اول برای همه فعالان و جریان‌های سیاسی باید افزایش مشارکت مردم در انتخابات باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: تصویب قانون دقیق برای مقابله با سوء رفتار علیه بانوان مطالبه‌ای است که رهبر انقلاب قریب به سه دهه گذشته بر روی آن تاکید داشتند. با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با اقشار مختلف بانوان بر لزوم تصویب قوانین سخت برای حفظ امنیت و آرامش زنان در محیط خانواده و جامعه و پیشبرد قانونی که اکنون در دست بررسی مجلس است مجلس شورای اسلامی خود را مکلف می‌داند تا با سرعت فرآیند تصویب جزییات این لایحه را به اتمام برساند.

وی در ادامه تاکید کرد: تامین امنیت زنان در برابر هرگونه رفتار نادرست و آسیب‌زا و هرگونه بی‌حرمتی در محیط خانه، کار و جامعه هدف اصلی این لایحه است و تصویب آن گام بلندی در راستای تامین کرامت زنان و مادران ایرانی و افزایش رضایت و آرامش آنها خواهد بود.

قالیباف اضافه کرد: لازم است به یک نکته مهم درباره آخرین وضعیت جنگ غزه اشاره کنم. صهیونیست‌ها در این مدت هرچه بیشتر جنایت کرده‌اند به شکست نزدیک‌تر شدند همان طور که رهبر دلیر مقاومت فلسطین اعلام کرد هیچ نوع از آتش بس موقت دیگر قابل پذیرش نیست و جنگ تنها زمانی می‌تواند پایان پیدا کند که تجاوز به طور دائم متوقف شده و تمام اسرای فلسطینی در ازای اسرای صهیونیستی آزاد شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: شهادت برادر مجاهد و مومن شهید سید رضی موسوی را به رهبر معظم انقلاب و عموم مردم ایران و خصوصا خانواده فداکار ایشان تبریک و تسلیت می‌گویم و تاکید می‌کنم هرگونه تعرض به فرماندهان و زیرساخت‌های فیزیکی مقاومت برای آمریکا و صهیونیست‌ها پر هزینه خواهد بود و هزینه‌های هنگفت در پی خواهد داشت.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91490