در گفت‌وگوی تلفنی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه و به خصوص آخرین تحولات مربوط به فلسطین و غزه مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش گروه سیاسی عصر قانون  «حسین امیرعبداللهیان» در این گفت‌وگوی تلفنی برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات ریاست جمهوری مصر را تبریک گفت و با اشاره به گفتگوی تلفنی رئیس جمهور کشورمان با وی  بر ضرورت پیگیری توافقات دو رئیس جمهور تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در ادامه در خصوص مسائل و تحولات مربوط به تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه و شرایط در کرانه باختری، ضرورت توقف فوری جنایات جنگی و توجه به وضعیت انسانی در غزه از جمله ارسال کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به مردم غزه را با همتای مصری خود به اشتراک گذاشت.

سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر نیز گفت‌وگوی اخیر تلفنی روسای جمهور دو کشور را مورد توجه قرار داد و از تلاش ها و تحرکات جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم غزه قدردانی کرد.

وزیر خارجه مصر همچنین ضرورت ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه در راستای کاهش اوضاع اسفناک در این منطقه را مورد تاکید قرار داد.

الشکری از آمادگی ایران برای ارسال کمک‌های انسانی قدردانی کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91324