نماینده پارلمان ایرلند از رئیس کمیسیون اروپا به شدت انتقاد کرد و او را مسئول تشدید جنگ و نسل کشی در غزه دانست.

به گزارش گروه  بین الملل آفتاب یزد به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، کلر دالی، نماینده پارلمان ایرلند گفت: اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا مسئول وضعیت نوار غزه است. وی مسئول کشتار جمعی در غزه است. این نظر تعداد زیادی از شهروندان اروپایی است.

رئیس کمیسیون اروپا از آغاز جنگ غزه حمایت خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کرده است و موجب ناخرسندی برخی کشورهای اتحادیه اروپا شد.

کارمندان اتحادیه اروپا در سرتاسر اروپا از فون درلاین به دلیل حمایت غیرمشروط از رژیم صهیونیستی انتقاد کرده‌اند.

به گفته وزارت بهداشت غزه حملات رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر تاکنون منجر به شهادت ۲۰۴۲۴ نفر و زخمی شدن ۵۴۰۳۶ نفر دیگر شده است که بیشترشان زن و کودک هستند.

در سایه محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی و بمباران پی در پی و تمام شدن مواد غذایی و هدف قرار گرفتن مراکز پزشکی و بهداشتی، ساکنان غزه در یک وضعیت فاجعه بار انسانی هستند.

همچنین در تازه‌ترین حملات رژیم صهیونیستی، ده‌ها شهروند فلسطینی که اکثر آنها کودک و زن بودند، در کشتار جدید شبانه نیروهای اشغالگر پس از هدف قرار دادن بسیاری از منازل در اردوگاه مغازی در مرکز نوار غزه، شهید و مجروح شدند.

منابع پزشکی در بیمارستان شهدای الاقصی انتقال ۷۰ شهید از جمله شهدایی که بدنشان تکه تکه شده بود را در نتیجه بمباران و حملات توپخانه‌ای که بسیاری از منازل اردوگاه المغازی را هدف قرار داد تأیید کردند و افزودند که تعدادی از مجروحان نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند که برخی در شرایط بسیار وخیم هستند.

سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی گفت: اکثر شهدای منتقل شده از اردوگاه مغازی و البریج کودکان، زنان و سالمندان بودند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91274