به منظور پیگیری اجرای توافقات سفر رسمی «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور کشورمان به تاجیکستان، «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به «دوشنبه» سفر کرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به محض ورود به تاجیکستان، در فرودگاه بین‌المللی «دوشنبه» با مسئولین اقتصادی استان خراسان رضوی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و تاجیکستان، مدیرعامل کارخانه تراکتورسازی تبریز و تعدادی دیگر از نمایندگان و فعالان اقتصادی ایران که به منظور شرکت در نشست انجمن تجاری ایران و تاجیکستان به این کشور سفر کرده بودند، دیدار و در خصوص توافقات انجام‌شده و برنامه‌های مشترک آنها با طرف‌های تاجیک گفت‌وگو کرد.

صفری همچنین در نخستین روز حضور خود در این کشور، ضمن نشستی که در محل سفارت ایران برگزار شد با برخی از فعالان و کارآفرینان اقتصادی و نمایندگان دستگاه‌های بانکی، پولی و مالی گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
در این نشست موضوعات و مشکلات شرکت‌های مختلف اقتصادی، تجاری، صدور خدمات فنی و مهندسی، حمل و نقلی و ترانزیتی، کشاورزی، ساختمانی و فناوری‌های نوین مورد بررسی قرار گرفت.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه در پی این نشست، با برقراری تماس آنلاین با مسئولان دستگاه‌های ذیربط مختلف در ایران موضوعات و مسائلی را که فعالان اقتصادی ایرانی مطرح کردند، در میان گذاشت تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات و موانع اقدام شود.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89115