معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: فکر می‌کنیم بخشی از ترویج اعتیاد در ایران حساب شده و با اهداف سیاسی است و فقط مسائل اقتصادی نیست و می‌خواهند جوانان ما را از این طریق از پای در بیاورند، باید در این زمینه مراقب باشیم و این پشت صحنه‌ها را برای دانش آموزان بیان کنیم.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد سیدمحمد حسینی در آیین افتتاح «نمایشگاه عمومی یاریگران زندگی»، با بیان اینکه مسئله پیشگیری بسیار مهم است و باید در این زمینه سرمایه گذاری شود گفت: نوجوانان و جوانان ما در سن و سالی هستند و تغییراتی در زندگی‌شان حاصل میشود که بیشتر در معرض هستند و به هر حال سرد و گرم زندگی را نچشیده اند. افرادی با شگرد های گوناگون آنها را در دام می اندازند و از این جهت باید از آنها مراقبت شود.

وی افزود: اگر فرزندانی تربیت نکنیم که اعتماد به نفس نداشته باشند و نتوانند موثر باشند تحت تاثیر تبلیغات روش‌ها قرار می‌گیرند و بعد به آن سمت و سو حرکت می‌کنند، در وهله اول خانواده و سپس مدرسه و رسانه نقش بی بدیلی را ایفا می‌کند.

حسینی با اشاره به هزینه هایی که برای مبارزه و مقابله با مواد مخدر پرداختیم، یادآور شد: ۲۰ سال آمریکایی‌ها در افغانستان این کشور را تحت اشغال و سیطره خود داشت، اما آیا تولید مواد مخدر و صادرات آن کاهش پیدا کرد؟

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: فکر می‌کنیم بخشی از ترویج اعتیاد در ایران حساب شده و با اهداف سیاسی است و فقط مسائل اقتصادی نیست و می‌خواهند جوانان ما را از این طریق از پای در بیاورند، لذا باید در این زمینه مراقب باشیم و این پشت صحنه‌ها را برای دانش آموزان بیان کنیم. نگوییم آنها نمی‌فهمند. چرا الان در ایران دهها پایگاه اینترنتی راه اندازی کردند که مروج مواد مخدر است و انواع و اقسام شگردها را چه فارسی زبان و چه غیر فارسی زبان آموزش می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات خانواده‌های پر آسیب خاطرنشان‌ کرد: باید کانون خانواده از ابتدا کانون گرم و صمیمی باشد و اینگونه نباشد که پدر و مادر به فکر شغل و کارشان باشند و فرزندان را رها کنند.

وی ادامه داد: اگر ریشه‌یابی شود که چه عواملی سبب می شود بچه هایمان به این سمت و سو سوق می‌دهد می‌توانیم با آنها مقابله کنیم و اجازه ندهیم بچه ها تحت تاثیر قرار بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برخی وقت‌ها فرزندان ما فکر می کنند فرد معتاد باید یک فرد ژولیده باشد درحالی که یک فرد معمولی و اتوکشیده هم می تواند معتاد باشد.افراد معتاد خودشان چندین نفر را معتاد می کنند و این تداوم پیدا می کند.

وی ادامه داد: در کنار ورزشکاران که نقش آفرین هستند هنرمندان هم می توانند در این زمینه کمک کنند. در قالب هنر می توانیم مضامین بسیاری را منتقل کنیم. هنرمندان پای کار بیایند و یک سفیر روشنگری باشند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89385