رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اظهارات اخیر جوزپ بورل، گفت: عجیب است مسئول سیاست خارجی اروپا در مواجهه با پرسش از جنایات جنگی صهیونیست‌ها می‌گوید حقوقدان نیستم تا قضاوت کنم، اما دفاع حماس را جنایت جنگی می‌خواند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد آیت‌الله صادق آملی لاریجانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت جنگ غزه، اظهار کرد: امروز شاهد جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه و مقاومت مردم مظلوم آن هستیم. امروز بیش از یک ماه و نیم از حماسه‌ای که در عملیات طوفان الاقصی ظهور پیدا کرد، می‌گذرد و متاسفانه ملت مظلوم غزه تحت شدیدترین حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: جنایات این رژیم از حد تصور خارج است و کمترین معیارهای اخلاقی، ارزش‌های انسانی و حقوق بشر هم رعایت نمی‌شود. غزه به صحنه امتحان برای کشورهای مدعی حقوق بشر تبدیل شده است که چگونه حقوق بشر را به عنوان یک ابزار دوگانه به کار می‌گیرند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اظهارات اخیر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اروپا، گفت: عجیب است که مسئول سیاست خارجی اروپا در مواجهه با پرسش درباره جنایات جنگی رژیم صهیونیستی اظهار می‌کند من حقوقدان نیستم که قضاوت کنم، اما وقتی با پرسش دیگری مواجه می‌شود، دفاع حماس را جنایت جنگی می‌خواند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در افکار عمومی جهان مفتضح شده است، از مقاومت حماس و مردم غزه تقدیر کرد و گفت: یک ملت مظلوم با تمام کمبودها مقابل یک کشور مسلح و تحت حمایت آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها، توانسته مقاومت کند. مهمتر اینکه حقانیت و مشروعیت دفاع مظلوم را ترویج کرده است؛ به گونه‌ای که امروز سران رژیم صهیونیستی اذعان کرده‌اند اگر ما حماس را هم از بین ببریم ایدئولوژی حماس و اندیشه مقاومت از بین نخواهد رفت.

آملی لاریجانی با بیان اینکه تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای ارایه چهره‌ای معقول و انسانی از خود شکست خورده است، گفت: مطمئنیم مردم مظلوم فلسطین، پیروز صحنه‌اند. ما به نصرت الهی اطمینان داریم.

وی همچنین به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج اظهار کرد: امیدوارم تفکر بسیجی که تامین‌کننده ارزش‌های اصیل اسلامی است در جامعه توسعه و ترویج یابد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=89962