سخنگوی دولت اعلام کرد که با همکاری قوای سه‌گانه مصوبه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید تا از ورود متقلبان به دانشگاه جلوگیری شود.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه دولت مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای حمایت از سازمان دامپزشکی پیش‌بینی شد تا مقابله موثرتری با شیوع بیماری‌های واگیردار در پرندگان داشته باشد و در حد امکان جبران خسارت را هم به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین با اختصاص اعتباری برای حمایت از سازمان پزشکی قانونی موافقت شد تا خدمت‌رسانی مناسب‌تری در ایام بحران داشته باشد.

سخنگوی دولت تأکید کرد: در راستای حمایت حداکثری از تولید داخل در حوزه خودروسازی و افزایش آن با پیشنهاد وزارت صمت برای ساماندهی تعرفه‌های قطعات منفصله انواع خودروها موافقت شد. تمرکز در حوزه حمایت از خودروهای با حجم پایین‌تر و قیمت اقتصادی‌تر از اهداف این اقدام است.

دبیر هیئت دولت افزود: تعرفه واردات خودروهای برقی، هیبریدی یا قیمت پایین، به صفر یا یک درصد کاهش می‌یابد. هرچه به سمت واردات خودروهای برقی، هیبریدی یا قیمت پایین برویم تعرفه‌ها به صفر یا یک درصد کاهش می‌یابد و بعکس هر چقدر به سمت خودروهای گران‌قیمت و یا غیربرقی و هیبریدی پیش برویم قیمت تعرفه‌ها افزایش یافته و بالا می‌ماند.

سخنگوی دولت افزود: اصلاح آیین‌نامه شناسایی و صیانت از وسایل نقلیه تاریخی هم انجام شد تا امکان حمایت‌های قانونی موثرتر و دریافت خدمات بیشتری برای فعالان این بخش انجام شود.

بهادری جهرمی در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات دولت برای جلوگیری از ورود متقلبان به دانشگاه، تصریح کرد: هم دولت هم سایر قوا کاملاً جدی هستند که هیچ متقلبی امکان ورود به دانشگاه‌ها را داشته باشد. این کار هم تضییع حقوق مردم در زمان خدمت‌رسانی این افراد بعد از پایان تحصیل و هم حقوق دیگر دانشجویان است.

وی تاکید کرد: با همکاری قوای سه‌گانه مصوبه‌ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، در این مصوبه هم حق اعتراض داوطلبان شبهه‌دار به تقلب تامین شده و هم از حقوق سایر داوطلبان و مردم و حیثیت علمی دانشگاه صیانت شده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91348