وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم اسیران را یا با زور و یا از طریق مذاکرات از غزه باز خواهد گرداند.

به گزارش گروه بین الملل عصر قانون به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، سرویس مطبوعات وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یوآو گالانت، وزیر جنگ این رژیم در دیداری با خانواده‌های اسرای بازداشت شده توسط حماس در غزه گفت: قصد داریم عزیزان شما را به هر شکل ممکنی چه با زور و چه از طریق مذاکرات بازگردانیم، در این جنگ وزارتخانه در کل دو  ماموریت دارد، یکی شکست حماس و دیگری بازگرداندن گروگان‌ها.

گالانت در ادامه تاکید کرد: جدول زمانی عملیات نظامی در نوار غزه نامحدود است و دستکم تا زمانی که تمامی گروگان‌ها آزاد شوند، ادامه خواهد داشت.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: «هفتم اکتبر حماس پیش‌بینی‌ می‌کرد اسرائیل فروبپاشد اما کاملا برعکس شد، ما هر راهی که بتواند شهروندان ما را بازگرداند، بررسی می‌کنیم، حماس به دنبال راهی برای توقف ارتش اسرائیل است اما فشار نظامی ما را به هدفمان نزدیک خواهد کرد، تنها چیزی که روی حماس تاثیر گذاشته، درک این است که بها(ی اقداماتش را) می‌پردازد، من ده‌ها سال است که حماس را می‌شناسم، تنها فشار نظامی به ما کمک خواهد کرد، ما جدول زمانی برای این جنگ نداریم و تا زمانی که گروگان‌ها را باز گردانیم، ادامه خواهیم داد.»

شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز پیشتر به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که محمد بن عبد الرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر به آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود گفت که مذاکرات اسیران در مسیر مثبتی است اما شرایط متغیر است.

ارتش رژیم صهیونیستی جمعه تعداد اسرای خود در غزه را ۲۴۱ تن اعلام کرد.

اسامه حمدان، از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز گفت، رایزنی‌ها و تلاش‌ها با قطر و مصر برای دستیابی به آتش‌بسی انسان‌دوستانه ادامه دارند.

حماس پیش از این دو اسیر زن را به دلایل انسان‌دوستانه آزاد کرد.

یکی از این زنان صهیونیست آزاد شده در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد، نیروهای حماس رفتار دوستانه‌ای داشتند و تمامی نیازهای پزشکی و سایر نیازهای اسرا را فراهم می‌کردند.

این شهرک‌نشین در ادامه به شدت از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده و او را مسوول این شکست امنیتی دانست.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس اعلام کرد که در آستانه آزادسازی ۱۲ بازداشتی در غزه با تابعیت‌های خارجی بود اما رژیم صهیونیستی مانع شد

https://aftabyazdonline.ir/?p=89252