وزیر کشور گفت: بیشتر تلفات حادثه تروریستی کرمان در انفجار دوم که مردم برای کمک جمع شده بودند رخ داده است.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  احمد وحیدی عصر امروز -چهارشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۲- در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی درباره انفجارهای تروریستی در گلزار شهدای کرمان ضمن عرض تسلیت به خاطر این موضوع اظهار کرد: عصر امروز اولین انفجاررخ داد و وقتی مردم به کمک آمدند، انفجار دوم حدود ساعت ۳:۲۰ روی داد و عمده شهدا و مجروحین در همین انفجار دوم دچار حادثه شدند.

وی افزود: شمار شهدا بیش از ۱۰۰ نفر است و مجروحان در بیمارستان‌ها مورد مراقبتند. الان اوضاع در کرمان عادی است و مردم نگرانی نداشته باشند. همه چیز در کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی است و امدادگران، وزارت بهداشت و هلال احمر در حال انجام وظایف خود هستند و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در منطقه حضور کامل دارند.

وحیدی در پاسخ به این سوال که نوع انفجار چگونه بوده است؟ بیان کرد: این موضوع در حال بررسی است. البته ما اطلاعاتی داریم ولی بهتر است پس از قطعی شدن به استحضار مردم عزیزمان برسانیم. از مردم خواهش می‌کنم به شایعات توجه نکنند چرا که دشمن در حال انجام عملیات روانی است اما اطلاعات درست و تکمیلی از طریق رسانه ملی و مقامات مسئول به اطلاع مردم خواهد رسید.

وی با بیان این‌که «این توطئه جدید در ادامه توطئه‌های قبلی صورت گرفت»، افزود: دشمنان همیشه دنبال چنین اقداماتی هستند و در مراسم مختلف تلاش کرده‌اند اما با هشیاری نیورهای امنیتی مورد هدف قرار گرفتنه‌اند و دستگیر شده‌اند. این دو مورد از میان خیل اقداماتی است که دشمنان در صدد انجام بوده و هستند.

وزیر کشور با تاکید بر این‌که «پاسخ مقتدرانه و کوبنده دستگاه‌های امنیتی و نظامی به این اقدام در کوتاه‌مدت داده خواهد شد»، گفت: این عمل بزدلانه و کوردلانه علیه کسانی بود که می‌خواستند راه اسطوره مقاومت و سردار دل‌ها را دامه دهند. دشمنان این موضوع را نمی‌پسندند و به خاطر سیلی‌هایی که از محور مقاومت خورده‌اند و ضرباتی که دریافت می‌کنند انتقام خود را از کودکان، زنان و کسانی که هیچ گناهی جز عشق به بهترین مجاهدشان ندارند می‌گیرند.

وی در ادامه اظهار کرد: نیروهای امنیتی و نظامی هشیار هستند و سیلی محکمی به جنایتکاران خواهد زد. این مسیر توفنده مردم پررهرو است و دشمنان در اشتباهند که فکر می‌کنند می‌توانند با این کارهای بزدلانه و جنایت‌های کور، عزم ملت را کم کنند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91629