وزارت امور خارجه پاکستان در بیانیه‌ای به محورهای رایزنی‌های ایران و پاکستان در دوازدهمین دور از رایزنی‌های دوجانبه سیاسی آن‌ها که در تهران برگزار شد، اشاره کرد.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  وزارت امور خارجه پاکستان در پی برگزاری دوازدهمین دور از گفت‌وگوهای دوجانبه سیاسی میان ایران و پاکستان که در تهران برگزار شد، در بیانیه‌ای با اشاره به دیدار اسد مجید خان، قائم‌مقام وزیر امور خارجه پاکستان با علی باقری کنی، معاون وزیر امور خارجه ایران نوشت: دو طرف گفت‌وگوهایی دربرگیرنده طیف کامل موضوعات روابط دوجانبه داشتند و وضعیت اجرایی کردن تصمیمات اتخاذشده در دور قبلی این مذاکرات را بررسی کردند. توافق شد که تجارت دوجانبه ارتقا و تنوع بیابد و همکاری در حوزه انرژی، ارتباطات، حمل‌ونقل ، آموزش‌وپرورش و ارتباطات مردمی گسترش پیدا کند.

این بیانیه می‌افزاید: دو طرف بر اهمیت تشکیل مرتب سازوکارهای نهادی متنوع، از جمله کمیته اقتصادی مشترک و کمیته تجاری مشترک به منظور تسهیل همکاری در زمینه علاقه‌مندی‌های دوجانبه تاکید کردند.

وزارت امور خارجه پاکستان در ادامه بیان کرد: دو طرف بر تعهدشان نسبت به تداوم همکاری در سازمان‌های بین‌المللی، از جمله سازمان ملل، سازمان همکاری اسلامی  و سازمان همکاری اقتصادی و تقویت گفتمان درباره مسائل جهانی و منطقه‌ای در زمینه نگرانی‌های مشترک تاکید کردند. قائم مقام وزیر امور خارجه پاکستان از عادی‌سازی روابط دیپلماتیک میان ایران و عربستان سعودی استقبال کرد. او به همتای ایرانی خود توضیحاتی درباره وضعیت جامو و کشمیر توضیحاتی ارائه کرد که به طور غیرقانونی به اشغال هند درآمده‌ و در آن نقض حقوق بشر رخ داده است و از حمایت راسخ ایران از موضوع کشمیر قدردانی کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان با توجه به دیدار اسد مجید خان با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران افزود: آن‌ها توافق کردند که شتاب فعلی تبادلات دو جانبه در سطح عالی حفظ و همکاری سودمند دوجانبه در زمینه‌های گوناگون تقویت شود. در دیدارهای جداگانه با گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان، دو طرف بر اهمیت ارتقای تبادلات پارلمانی تاکید کردند.

در ادامه این بیانیه به دیدارهای اسد مجید خان و حضور او در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت خارجه اشاره شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82610