خبرگزاری یونهاپ امروز (شنبه) گزارش کرد، کره شمالی فعالیت یک ایستگاه رادیویی مورد استفاده در ارسال پیام‌های رمزگذاری شده به جاسوس‌ها در کره جنوبی را متوقف کرد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد “رادیو پیونگ یانگ” موسوم به “ایستگاه اعداد” در گذشته اعداد رمزگذاری شده مرموزی را پخش می‌کرد که گمان می‌رفت هدف آنها جاسوسان کره شمالی در کره جنوبی بود.

به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی فشارها بر کره جنوبی را در هفته‌های گذشته تشدید کرده و آن را دشمن اصلی می‌داند.

همچنین پیونگ یانگ اعلام کرده که هرگز با سئول متحد نمی‌شود و وعده داده که توانمندی‌اش را برای انجام حملات اتمی علیه آمریکا و متحدانش در اقیانوس آرام تقویت می‌کند.

کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی در خطابه سالیانه خود برای حزب حاکم دستور داد که سیاستگذاری قاطعانه‌ای در ارتباط با کره جنوبی اعمال شود و به ارتش کره شمالی هم دستور داده تا در صورت بروز یک بحران آماده باشند کره جنوبی را اشغال کنند.

اوایل امروز همچنین پیونگ یانگ اعلام کرد قصد دارد تا سازمان‌های مسئول تبادلات افراد غیرنظامی با کره جنوبی را منحل کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی KCNA نیز گزارش کرد که این تصمیم مربوط به تمامی سازمان‌های مرتبط از جمله کمیته کره شمالی برای تحقق اعلامیه مشترک ۱۵ ژوئن، مقر کره شمالی در امور ائتلاف پان ناسیونال برای اتحاد مجدد کره است.

دو کره پس از پایان جنگ ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ از نظر تکنیکی همچنان در جنگ هستند.

خبرنامه “NK” مستقر در سئول نیز روز جمعه گزارش کرد که چند سایت پروپاگاندایی کره شمالی پس از آنکه آفلاین شدند، بیش از ۲۴ ساعت است که در دسترس نیستند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=92077