رییس شورای شهر تهران گفت: کسانی که داعیه انقلابی گری دارند در مسیر حاج قاسم باشند.

به گزارش گروه اجتماعی آفتاب یزد  مهدی چمران در دویست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع حرم، با اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام زن، ضمن تبریک این روز به همه مادران ایران اسلامی، ابراز امیدواری کرد که ان شاءالله همه بانوان مسلمان در مسیر آن حضرت قرار گرفته و از منش و اسوه این بزرگان الگو بگیرند.

وی در ادامه سالروز تولد امام خمینی(ره) را تبریک گفت و افزود: معمار کبیر انقلاب که در سال ۱۳۲۰ ه.ق در شهر خمین متولد شدند؛ یکی از نوابغ جهان اسلام به شمار می روند، این شخصیت بزرگ پایه گذار نهضت اسلامی و مقاومت اسلامی بودند که امروز آثار آن در دنیای کنونی ملموس و قابل مشاهده است.

رئیس شورای شهر تهران همچنین به نامه معروف و تاریخی امام خمینی(ره) خطاب به میخائیل گورباچف آخرین رئیس جمهور شوروی در زمینه مرگ کمونیسم و ضرورت پرهیز روسیه از اتکا به غرب در ۱۱ دی ۱۳۶۷ اشاره کرد و گفت: دیدیم که سخنان امام چگونه به وقوع پیوست و پایه های حکومت سوسیالیستی در هم فرو ریخت و این پیش بینی ها چند سال قبل از این فروپاشی به گورباچف گوشزد شده بود.

وی با اشاره به چهارمین سالگرد شهادت بزرگمرد الگوی اخلاص و عمل سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطر این شخصیت والای انقلاب، افزود: ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸ برای همه ما یادآور بوقوع پیوستن جنایت بزرگ آمریکا و ترور سردار مقاومت شهید سلیمانی است که به ناجوانمردانه ترین شکل به شهادت رسید. از این رو به سبب اینکه حاج قاسم پایه گذار مقاومت اسلامی در منطقه است، این روز را بنام روز جهانی مقاومت هم نامگذاری کردند.

چمران تأکید کرد: هرچقدر از حرکت ها و مجاهدت های این شهید بزرگ با تفکر انقلابی و مقاومتی بگوییم؛ کم گفتیم و امیدواریم که همه ملت ما و مردم ما به ویژه کسانی که داعیه انقلابی گری دارند؛ در مسیر این بزرگ مرد گام برداشته و رهرو او باشند.

وی با اشاره به استمرار جنایات وحشیانه اسرائیل و نسل کشی رژیم جعلی اسرائیل، ضمن محکوم کردن این اقدام تاکید کرد: این نسل کشی عظیم، به عنوان یکی از سندهای وحشی گری صهیونیست ها در تاریخ باقی خواهد ماند ضمن آنکه این جنایات به پای حامیان آنها نیز نوشته خواهد شد؛ ابعاد جنایات ضد بشری اسرائیل به حدی است که حتی کشورهایی که اسلامی هم نیستند این حقیقت را دریافتند که چنین حرکتی از سوی اسرائیل ظلمی کاملاً آشکار علیه انسانیت است و بر علیه آن بپا خواستند و تظاهرات کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر از حرکت ها و عملیات های شجاعانه ملت بزرگ یمن علیه آمریکا و اسرائیل اظهار کرد: فلسطینی ها مظلومان مقتدر تاریخ هستند و امیدواریم کسانی که چشمان خود را مقابل این چنین جنایت ها بسته و در خوابند خصوصا برخی حکام عرب از خواب غفلت و بی غیرتی بیدار شوند و از این سکوت‌ها دست بکشند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91602