عصر دوشنبه فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا در منطقه (سازمان تروریستی سنتکام) اعلام کرد که پایگاه «الرمیلان» آمریکا در سوریه مورد حمله ۱۵ موشک از عراق قرار گرفته‌است.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در منطقه با انتشار پستی در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد: دقیقاً در ساعت ۱۴ و ۱۵ دقیقه بعد از ظهر سوم دسامبر ۱۵ فروند موشک به قطر ۱۲۲ میلی متر از عراق به سمت پایگاه آمریکایی «الرمیلان» در سوریه شلیک شد که به ادعای این مرکز فرماندهی، تلفات جانی و خساراتی به تجهیزات وارد نشد.

در ادامه این پست اضافه شده که گروه ضربت مشترک نقطه پرتاب را شناسایی کرد که معلوم شد یک کامیون سوخت تغییر یافته برای پرتاب حداکثر ۲۰ موشک است و این اطلاعات را برای بررسی محل، در اختیار نیروهای امنیتی عراق قرار داده‌است.

براساس گزارش اسپوتنیک، اوایل روز دوشنبه نیز، فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد که نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا پنج نیروی الحشد الشعبی را که به ادعای این مرکز قصد پرتاب یک پهپاد در منطقه کرکوک عراق را در آخر هفته داشتند، به شهادت رساندند.

گردان‌های حزب‌الله عراق پیش از این اعلام کرد که پایگاه آمریکایی «خراب الجیر» در حومه «الرمیلان» در استان حسکه در شمال شرق سوریه را با رگبار گسترده موشک‌ها هدف قرار داده که مستقیما به اهدافشان اصابت کردند.

این گروه مقاومت در بیانیه‌ای گفت: در پاسخ به جنایات دشمن علیه ملت ما در غزه، مبارزان مقاومت اسلامی عراق پایگاه اشغالگران آمریکایی «خراب الجیر» در شمال شرق سوریه را با یک گلوله موشکی بزرگ هدف قرار دادند که مستقیماً به اهداف خود اصابت کرد.»

به گفته پنتاگون، نیروهای آمریکایی از ۱۷ اکتبر در عراق و سوریه مورد ده‌ها حمله قرار گرفته‌اند که منجر به زخمی شدن بیش از ۶۰ سرباز آمریکایی شده‌است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90384