مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، مشاور امنیت ملی آمریکا و اعضایی از حزب دموکرات در کنگره آمریکا خواهان پایان دادن به خشونت‌های شهرک‌نشینان شدند.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، آندره کارسون، عضو کنگره آمریکا تأکید کرد که باید عدالت را در حق فلسطینی‌ها به ویژه آن‌هایی که تابعیت آمریکایی دارند و زندگی و مایملکشان به خاطر شهرک‌نشینان مسلح اسرائیلی مورد حمایت ارتش اسرائیل در معرض خطر قرار دارد، اجرا کرد.

وی در توییتی بر لزوم تلاش برای پایان دادن به خشونت شهرک‌نشینان اسرائیلی علیه ملت فلسطین تأکید کرد.

رشیده طلیب، عضو کنگره آمریکا نیز تأکید کرد: سکوت و نگرانی بدون اتخاذ هیچ اقدام جدی در زمانی که دولت آپارتاید اسرائیل خشونت و تروریسم و قتل را افزایش داده، شرم آور است.

وی در توییتی نوشت: کشور ما حدود چهار میلیارد دلار از این دولت نژادپرست حمایت مالی به عمل می‌آورد و اکنون زمان آن رسیده که این حمایت به پایان برسد.

جوی گارسیا، عضو دیگر کنگره آمریکا نیز گفت: من گزارشاتی دریافت کردم مبنی بر اینکه رأی دهندگان، دوستان و خانواده‌هایشان که به زیارت عزیزانشان در فلسطین رفتند در معرض تهدیدات خشونت آمیزی از سوی شهرک‌نشینان اسرائیلی طی حملات اخیر به روستاهایشان در کرانه باختری قرار گرفتند.

وی در توییتی گفت: من و همکارانم در کنگره با مقامات برای توقف حملات کنونی شهرک نشینان همکاری می‌کنیم. آمریکا نباید دیگر با خشونت علیه فلسطینی‌ها با تسامح برخورد کند.

همچنین جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از نگرانی این اتحادیه نسبت به تنش‌ها و خشونت‌های اخیر در اراضی فلسطینی خبر داد.

بورل از رژیم صهیونیستی خواست حمایت از غیرنظامیان در اراضی اشغالی را تضمین کند.

بورل گفت: ما از تمام طرف‌ها می‌خواهیم اقدامات فوری را برای پایان دادن به خشونت و توقف اقدامات یکجانبه که منجر به تنش بیشتر می‌شود و تضمین تحقق عدالت و مجازات عاملان و تلاش برای حل مسالمت آمیز بحران اتخاذ کنند.

جیک سالیوان، معاون رئیس جمهوری آمریکا در امور امنیت ملی نیز در گفت‌وگو با تساحی هنگبی، مشاور امنیت ملی رژیم صهیونیستی بر حمایت ثابت آمریکا از این رژیم تأکید کرد.

وی از خشونت‌ها و حملات اخیر شهرک نشینان افراطی علیه غیرنظامیان فلسطینی و تخریب املاکشان در کرانه باختری ابراز نگرانی کرد.

وی مجددا بر اهمیت مجازات عاملان خشونت‌ها تأکید کرد.

سالیوان بر اتخاذ اقدامات اضافی برای برقراری آرامش تأکید کرد و از تمام طرف‌ها خواست از اتخاذ اقدامات یکجانبه از جمله شهرک سازی که منجر به افزایش تنش‌ها می‌شود؛ خودداری کنند.

سالیوان تأکید کرد که آمریکا امیدوار است دو طرف به تعهدات خود در مذاکرات العقبه اردن و شرم الشیخ مصر عمل کنند و هرچه زودتر پای میز مذاکره بنشینند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82985