نتانیاهو اظهار کرد: روابط ما با ایالات متحده ناگسستنی است؛ اما این به معنای عدم وجود اختلاف نیست.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد به نقل از النشره، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد که “سوال در مورد عدم سفرم به واشنگتن باید از رئیس جمهور جو بایدن پرسیده شود؛ اما این مساله مانع از تماس و همکاری نزدیک بین دو طرف نشده است.”

وی خاطرنشان کرد: اسرائیل آزادی دفاع از خود را حفظ می‌کند، چه ایران و آمریکا به توافق برسند یا نرسند.

نتانیاهو گفت: «وضعیت اسرائیل در رابطه با اوکراین با وضعیت کشورهای غربی متفاوت است، زیرا ما در سوریه با روسیه مرز داریم».

وی تصریح کرد: حفظ آزادی پرواز بر فراز سوریه برای جلوگیری از موضع‌گیری ایران در مرزهای شمالی ما مهم است. اکثر شرکای غربی موضع اسرائیل را درک می‌کنند.

نخست وزیر اسرائیل، گفت که دولتش ممکن است به عنوان میانجی بین روسیه و اوکراین برای حل مناقشه عمل کند.

نتانیاهو روز پنج‌شنبه به روزنامه اورشلیم پست گفت: «بالطبع، ما با فاجعه‌ای که در اوکراین روی می‌دهد و تلفات جانی همدردی می‌کنیم. ما دوست داریم این اتفاق پایان یابد.»

وی ادامه داد: فکر می‌کنم ما در شرایط خاصی قرار داریم که در آینده ممکن است ما را قادر سازد تا این درگیری پایان یابد. من به این نتیجه نرسیده‌ام که این اتفاق حتما رخ دهد، ممکن است یک سناریوی فرضی باشد؛ اما ممکن است اتفاق بیفتد.

نتانیاهو افزود: “بنابراین، من فکر می‌کنم که موضع متعادلی که ما اتخاذ می‌کنیم صحیح باشد. در روابط بین‌الملل باید احتیاط زیادی نشان داد. تسلیت (به اوکراین) و کمک در زمینه دفاع غیرنظامی وجود دارد. اما فکر می‌کنم ما باید بسیار مراقب باشیم و نباید از حد پا را فراتر بگذاریم و مردم از این موضوع آگاه هستند.”

همچنین خبرگزاری فلسطینی معا به نقل از بنیامین نتانیاهو گزارش داد: ما دشمنان خود را غافلگیر می‌کنیم، این کار را در غزه انجام دادیم و آن را در جنین نیز تکرار کردیم.

نتانیاهو در ویدئویی مدعی شد: گروهی که با پهپاد هدف قرار گرفت، منهدم شد. این گروه چندین عملیات انجام داد و در شرف انجام عملیات  بیشتری بود.

این اظهارات نتانیاهو اشاره دارد به حمله پهپادی عصر چهارشنبه به خودرویی در نزدیکی شهر الجلمه در شمال جنین انجام و منجر به شهادت سه شهروند فلسطینی شد، ارتش اسرائیل ادعا کرد که یک گروه متعلق به مقاومت فلسطین را در نزدیکی جنین را در ایست بازرسی الجلمه هدف قرار داده است.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82900