اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) سی و یکم خرداد ماه ۱۴۰۲هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد  سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت با ابراز رضایت از گزارش وزیر راه و شهرسازی درباره اقدامات موثر این وزارتخانه برای ساماندهی وضعیت مسکن در راستای پیگیری سیاست‌های دولت در زمینه واگذاری زمین و اعمال سیاست‌های مدیریت عرصه مسکن، خواستار تداوم این اقدامات شد.

همچنین مشروح گفت‌وگوهای عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات،‌ احمد وحیدی وزیر کشور، جواد اوجی وزیر نفت، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی،‌ سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،‌ علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت،‌ محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

 

واکنش وزیر کشور به مطالبه نمایندگان درباره معاون سیاسی

احمد وحیدی وزیر کشور درباره حواشی ایجاد شده درباره بخشنامه اخیر وزارت کشور که با واکنش نمایندگان مجلس مواجه شد و احتمال تغییر معاون سیاسی خود، تاکید کرد که قولی درباره تغییر معاون سیاسی خود به نمایندگان مجلس نداده است.

وی افزود: درخواستی بوده که دوستان مطرح کردند و من چیزی خاصی در جلسه دیروز در مجلس  نگفتم بلکه گفتم در تعامل مثبت با مجلس دنبال حل سوءتفاهم خواهیم بود.

خبر خوش وزیر نفت از انعقاد قراردادهای نفتی با کشورهای آمریکای لاتین

جواد اوجی وزیر نفت از انعقاد قراردادهای نفتی در بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی حوزه وزارت نفت در سفر اخیر رئیس‌جمهوری به کشورهای آمریکای لاتین خبر داد و گفت: ما از شروع دولت کار با کشورهای آمریکای لاتین شروع کردیم، هم صادرات نفت خام و میعانات گازی را داشتیم و هم به پالایشگاه ای فراسرزمینی وارد شدیم.

شب و روز برای افزایش سرعت اینترنت در تلاش هستیم

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه اقدام عملی برای افزایش سرعت اینترنت صورت گرفته است، تاکید کرد: ما شب و روز در تلاش هستیم تا سرعت اینترنت افزایش پیدا کند و اهتمام ما بر این است که تا پایان سال حداقل ۸ میلیون خانوار از فیبر نوری برخوردار شوند.

نصب ۱۰۰ دوربین در اصفهان صحت ندارد/در چارچوب توافق با آژانس جلو می‌رویم

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در رابطه با اظهارات یک نماینده مجلس مبنی بر نصب ۱۰۰ دوربین جدید در نیروگاه اصفهان و مغایرت آن با قانون اقدام راهبردی مجلس، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد، در اصفهان نیروگاهی نداریم که بخواهد ۱۰۰ دوربین در آنجا نصب شود.

وی‌ همچنین درباره توافق و همکاری جدید با آژانس گفت که در همان چارچوب که با آژانس توافق کردیم جلو می رویم.

دولت تحت هیچ شرایطی بنای قطع یارانه را ندارد

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد که دولت بنای قطع یارانه نقدی هیچ خانواری را ندارد.

به گزارش ایسنا، سید صولت مرتضوی صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت بیان کرد: حسب دستوری که رئیس جمهور صادر کردند افزایش ۲۰ درصدی یارانه ها را داشتیم که در گام نخست صرفاً جامعه تحت پوشش نهادهای حمایتی از جامعه کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی را در بر می گرفت به سه دهک اول توسعه داده شد. الان سه دهک اول قادر هستند از این امتیاز، یعنی افزایش ۲۰ درصدی یارانه شان استفاده کنند. به عبارت دیگر یارانه ۴۰۰ هزار تومانی سه دهک اول به ۴۸۰ هزار تومان ارتقاء پیدا خواهد کرد.

وی در رابطه با میزان استقبال مردم از کالابرگ الکترونیکی اطمینان خاطر داد که دولت تحت هیچ شرایطی، بنا ندارد که یارانه نقدی مردم را قطع کند.

لایحه‌ حمایت از ایرانیان خارج از کشور به مجلس می‌رود

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت از موافقت هیئت وزیران با ارسال لایحه‌ای با هدف حمایت از ایرانیان خارج از کشور به مجلس خبر داد که طی آن تدابیری اندیشیده شود و در حوزه‌های مختلف از ایرانیان خارج از کشور حمایت شود.

وی یادآور شد: ارائه خدمات حقوقی، ارائه خدمات دولت الکترونیک و امور قضایی. امکان شناسایی و جذب ایرانیان دارای استعداد برای عضویت در هیئت علمی و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان از این موارد است. حمایت از نخبگان ایرانی خارج از کشور و حفظ و اتصال فرهنگی ایرانیان خارج از کشور با سزمین اصلی از دیگر محورهای این لایحه است.

واکنش وزیر ارشاد به ادعای ممنوع الورودی یک بازیگر زن به مشهد

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به برخی اخبار درباره ممنوع الورودی یک بازیگر خانم به مشهد گفت: خیلی بعید است این موضوع صحت داشته باشد ولی آن را بررسی می‌کنم.

باید علیه منافقین از سوی قوه قضاییه حکم صادر می‌شد

محمد دهقان معاون حقوقی رییس جمهور درباره اقدام علیه گروهک تروریستی منافقین تاکید کرد: از طرف ما موضوع پیگری شده اما اصل کار دست قوه قضاییه است که علیه این افراد حکم صادر کند و برای شناسایی و اجرا، ما و وزارت خارجه پیگیری کنیم. این کار باید در چهل سال گذشته انجام می شده است اما متاسفانه علیه منافقین غفلت شده است. باید علیه اینها حکم صادر می شد تا در فضای بین‌الملل بتوان آنها را دنبال و محاکمه کرد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=82804