روزنامه الرای نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا سه رکورد خاص دارد که می‌خواهد آنها را در قطر بهبود بخشد.

به گزارش گروه  ورزش  آفتاب یزد  تیم ملی فوتبال ایران یکی از تیم‌های حاضر در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ است که در گروه نخست با تیم‌های هنگ‌کنگ، فلسطین و امارات همگروه است. تیم ملی ایران در بازی نخستش امشب (یکشنبه‌شب) به مصاف تیم ملی فوتبال فلسطین خواهد رفت.

روزنامه الرای قطر در شماره امروزش (یکشنبه) نوشت: «ایران در قطر به دنبال بهبود رکوردهایش است. تیم ملی فوتبال ایران سه رکورد خاص دارد که به دنبال بهترکردن آنهاست. ایران با ۶۹ بازی در جام ملت‌های آسیا بیشترین حضور را در این رقابت‌ها دارد. این در حالی است که کره جنوبی با ۶۷ بازی در تعقیب ایران است.»

الرای در ادامه نوشت: «تیم ملی فوتبال ایران رکورددار تعداد پیروزی و گل زده در تاریخ جام ملت‌های آسیا نیز هست؛ به طوری که ۱۳۱ گل به ثمر رسانده و ۴۱ بار هم پیروز شده است. ایرانی‌ها در تلاش‌اند تا رکوردهای خاصشان را در جام ملت‌های آسیا بهبود بخشند.»

تیم ملی فوتبال ایران سه قهرمانی را در جام ملت‌های آسیا به دست آورده است که البته از این حیث ژاپن با ۴ قهرمانی در تاریخ جام ملت‌های آسیا رکورددار است. تیم‌ملی تنها تیم با سه عنوان قهرمانی پی‌درپی در جام ملت‌های آسیاست.

https://aftabyazdonline.ir/?p=92138