وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: رسیدن به صلح پایدار بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان در ماه‌های آغازین سال جدید میلادی دست یافتنی است.

به گزارش گروه سیاسی آفتابق یزد «حسین امیر عبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه و در نشست خبری مشترک با «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه ارمنستان در ایروان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در این کشور گفت: صلح، ثبات و امنیت ارمنستان همان چیزی است که ایران می‌خواهد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: در گفت‌وگوها با همتای ارمنستانی کاملا درک کردیم ارمنستان برای رسیدن به صلح پایدار جدی است. شب گذشته در گفت‌وگوی تلفنی با همتای آذربایجانی به این نکته رسیدم که اظهارات وی نیز ناظر بر تداوم تلاش‌ها برای رسیدن به صلح پایدار با ارمنستان است.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: فکر می‌کنم رسیدن به یک صلح پایدار در ماه‌های آغازین سال جدید میلادی دست یافتنی است و خوشبین هستیم با رویکرد مثبتی که در منطقه و بین ۲ کشور ارمنستان و آذربایجان وجود دارد و بدون مداخله و تحریکات خارجی و با نوعی ضمانت منطقه‌ای که ایران، ترکیه و روسیه می‌توانند نقش ضامن را در ایجاد صلح ایفا کنند، می‌توانیم با نگاه خوشبینانه و واقع بینانه به تحقق صلح پایدار در قفقاز جنوبی بین ارمنستان و آذربایجان امیدوار باشیم.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91391