به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد حسین امیرعبداللهیان در این دیدار  مشورت‌های مستمر دو کشور در زمینه‌های مختلف دوجانبه و منطقه‌ای را همواره سازنده توصیف کرد و گفت: ایران و لبنان در سنگر واحد قرار دارند و ایران چیزی جز خیر برای دولت ملت و مقاومت لبنان نمی‌خواهد.

وی شرایط در منطقه را پیچیده خواند و با اشاره به اوضاع فلسطین گفت:  لازم است آمریکا نقطه پایانی بر حمایت‌های نامحدود خود از رژیم صهیونیستی و جنایات جنگی این رژیم علیه ملت فلسطین بگذارد.

امیرعبداللهیان بر ضرورت تداوم تلاش‌های حداکثری برای توقف نسل‌کُشی صهیونیست‌ها در فلسطین تاکید کرد و گفت: لبنان همیشه از ارکان مهم مقاومت ضدصهیونیستی در منطقه بوده است.

وی افزود: برغم جنایات و کشتار وحشیانه غیرنظامیان توسط رژیم صهیونیستی در سایه حمایت نامحدود آمریکا، آنها هیچ دستاورد مهمی نداشتند و مقاومت فلسطین وضع بسیار خوبی دارد.
امیرعبداللهیان تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا از روند جنگ علیه ملت فلسطین نتیجه‌ای نخواهند گرفت و عملاً ابعاد جنگ توسعه پیدا کرده و در صورت عدم توقف حملات رژیم صهیونیستی، احتمال وقوع انفجار در منطقه نیز وجود دارد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: محاسبات آمریکا، محاسبات نادرستی است و همانطور که آنها در جنگ علیه حزب‌الله لبنان نتیجه‌ای نگرفتند، در جنگ علیه مقاومت در فلسطین نیز نتیجه‌ای نخواهند گرفت و نتیجه جنگ آنها صرفا کشتار بیشتر شهروندان فلسطین است.

امیرعبداللهیان: محاسبات آمریکا در جنگ غزه نادرست است/ مقاومت فلسطین وضع بسیار خوبی دارد
عبدالله بوحبیب وزیر امور خارجه لبنان

عبدالله بوحبیب وزیر امور خارجه لبنان نیز ضمن اظهار خرسندی از این دیدار، مشورت‌های میان دو طرف را همواره مفید و سازنده دانست.

وی ضمن ارائه ارزیابی خود از شرایط دردناک جاری فلسطین گفت: آمریکا با وتوی قطعنامه آتش‌بس، دست اسرائیل را برای آنچه که می‌خواهد انجام دهد، باز گذاشته است.

وی آخرین وضعیت لبنان خاصه اوضاع در مرزهای جنوب این کشور با سرزمین های اشغالی را تشریح کرد

https://aftabyazdonline.ir/?p=90891