فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: توجه به دیپلماسی دفاعی و برقراری روابط بین‌الملل از وظایف ماست که در بالاترین سطح آن را پیش می‌بریم.

به گزارش گروه سیاسی آفتاب یزد دریادار شهرام ایرانی در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امروز ما با بهره‌گیری از دانش و تخصص نیروی انسانی خودمان و هدایت فرمانده کل قوا مسیر دریاها را پشت سر گذاشته‌ایم، اظهار کرد: امروز این افتخار به دست ایرانی‌ها رقم خورده است. امروز به برکت انقلاب نه دریاهای جنوب بلکه در دریای خزر هم آخرین نمونه‌های پیشرفت ما به حرکت درآمده است و ناوشکن دیلمان در دریای شمال اجرای ماموریت می‌کند.

وی افزود: توجه به دیپلماسی دفاعی و برقراری روابط بین‌الملل از وظایف نیروی دریایی ارتش است که در بالاترین سطح در حال اجراست. هیچ نقطه از جهان نیست که پرچم جمهوری اسلامی برافراشته نگردد. ما پرچم کشور را با زیباترین شکل در اقصی نقاط اقیانوس‌های جهان بالا نگه می‌داریم.

ایرانی تاکید کرد: امروز این افتخار را داریم که ناوشکن جماران در خلیج عدن تامین دریانوردی می‌کند. امروز امنیت این دریاها با بالاترین کیفیت برای تجارت دریایی تامین می‌شود. من به‌عنوان یک سرباز کوچک به وجود تک‌تک جوانانی که در راستای اجرای اهداف فرمانده کل قوا در زمینه افزایش توان و قدرت ایران تلاش می‌کنید افتخار می‌کنم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش یادآور شد: ناوشکن البرز در دریای سرخ مأموریت تامین امنیت کشتیرانی را عهده‌دار است. اقتصاد دریا امروز به کمک نیروی دریایی ارتش در بالاترین کیفیت، تأمین امنیت می‌شود و دریانوردانی که به شکوفایی اقتصاد کشور کمک می‌کنند، در امنیت کامل هستند.

https://aftabyazdonline.ir/?p=90193