مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی از کشتار بی‌رویه غیرنظامیان در نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و خواستار توقف موقت جنگ شد.

به گزارش گروه بین الملل آفتاب یزد جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در ایکس نوشت: ارتش اسرائیل که وظیفه حفاظت از غیرنظامیان را بر عهده دارد، همچنان به برجای گذاشتن «تلفات سنگین غیرنظامی» در نوار غزه ادامه می‌دهد.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، بورل گفت: حمله به اردوگاه آوارگان «المغازی» در نوار غزه یکی از «مرگبارترین انفجارها» بود.

وی افزود: این حمله منجر به آواره شدن ۱۵۰ هزار نفر دیگر شد.

بورل در ادامه خواستار «توقف موقت» فوری درگیری‌ها در نوار غزه شد.

این اظهارات پس از آن بیان شد که ارتش رژیم صهیونیستی پنجشنبه اعتراف کرد حمله هوایی ۲۴ دسامبر به اردوگاه المغازی منجر به شهادت ده‌ها فلسطینی بی‌گناه شد.

وزارت بهداشت فلسطین در این باره اعلام کرده بود که بمباران اردوگاه المغازی دست‌کم ۱۰۰ شهید بر جای گذاشته است.

مقاومت فلسطین به رهبری جنبش حماس، هفتم اکتبر (۱۵ مهر) عملیات منحصر بفردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» انجام داد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

این عملیات باعث آغاز تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه شد و این تجاوزات از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای جمعه اول دسامبر (دهم آذر) بار دیگر از سر گرفته شد.

https://aftabyazdonline.ir/?p=91478